ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.

Automatizovaná úhrada mýta s DKV Box Europe už aj na Slovensku

DKV Mobility najnovšie umožňuje hradiť slovenské mýtne poplatky pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony pomocou palubnej jednotky DKV Box Europe. Doteraz bola úhrada mýta na Slovensku možná len prostredníctvom riešenia od slovenského prevádzkovateľa mýtneho systému.

Dachser sa aj naďalej drží stanovenej stratégie a rozširuje svoju globálnu sieť

Po ekonomickom boome logistiky v dôsledku pandémie koronavírusu a celosvetového narušenia dodávateľských reťazcov sa v roku 2023 vrátila do odvetvia logistiky normálnosť. Dachser patril medzi tých, ktorých finančný rok bol poznačený slabším dopytom po logistických službách vzhľadom na výraznú dostupnosť kapacít a prudký pokles sadzieb leteckej a námornej prepravy.

Nové dopravné laboratórium železničnej dopravy v Žiline

Študenti vysokej školy si zaslúžia kvalitné vzdelanie. Obzvlášť tí, ktorí nám v budúcnosti zabezpečia bezpečnú a bezproblémovú cestu. Preto sa Katedra železničnej dopravy v Žiline rozhodla rekonštruovať svoje dopravné dlhoročné dopravné laboratórium.

Geis: Uhlíkovú stopu nehnuteľností máme pod kontrolou

Dodržiavanie ekologických nariadení a znižovanie uhlíkovej stopy sú dnes bežnou súčasťou fungovania firiem. V logistickej firme Geis ale na ochrane životného prostredia pracujú veľmi aktívne a nečakajú iba na legislatívne predpisy EÚ alebo národných vlád. V Českej republike majú zavedený maximálne digitalizovaný systém, vďaka ktorému riadia kľúčové klimatické parametre ich fungovania v nehnuteľnostiach. V poslednom čase bol spustený aj na Slovensku, a práve prebiehajú prípravy na jeho inštaláciu v Poľsku.