Logistika je týmová hra

Logistika je týmová hra a stejně jako v jiných disciplínách i zde občas některý z hráčů vymění tým. Nejinak je tomu v případě Igora Petržela, který po mnohaletých zkušenostech v oblasti e-commerce a logistiky u nás i v zahraničí přichází do týmu Mall Group na pozici Distribution Center Directora.

Fenomén e-commerce: vývoj a trendy

E-commerce je oblast, která ještě před pár lety zažívala plynulý růst. Zatímco v období koronaviru díky opatřením e-commerce rostla doslova závratnou rychlostí, následný válečný konflikt na Ukrajině, energetická krize, zdražování a celková nejistota mezi lidmi zapříčinily její propad. Uspět v dnešním online obchodním prostředí také již není snadné.

Postavit budovu už nestačí, developeři sázejí na obnovitelné zdroje energie, e-mobilitu a robotiku

Výstavba komerčních, logistických a průmyslových nemovitostí prochází zásadními změnami: developeři investují do modernizace nových i starších areálů a vytvářejí nové služby, jež přesahují rámec tradiční logistiky. Vedle tradiční logistiky tak vznikají i příležitosti pro nové typy projektů, například společnost GLP zvažuje výstavbu datových center. O tom, jaké inovace jsou hnacím motorem současného rozvoje a proč se developerům vyplatí investovat do fotovoltaiky, robotiky a rozvoje e-mobility, jsme hovořili s Janem Palkem, ředitelem společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Průzkum Hofmann Personal: 90 % firem neočekává pokles zaměstnanců

Podle aktuálního průzkumu personální agentury Hofmann Personal mapující situaci na trhu práce 90 % firem neočekává v následujících měsících pokles počtu zaměstnanců, naopak 28 % uvádí, že počet jejich zaměstnanců vzroste. 71 % dotázaných uvádí, že se situace v...

PST CLC Mitsui-Soko otevřela novou pobočku celních služeb v Českých Budějovicích

PST CLC Mitsui-Soko v Českých Budějovicích, ve spolupráci se společností Transforwarding, otevřela novou pobočku celních služeb, která nabízí primárně celní odbavení v oblasti dovozu, vývozu a tranzitu. Tato pobočka má aktuálně dva sdílené zaměstnance. Poskytuje celní služby společnostem z jižních Čech, také firmám, které využívají tranzitní přepravy například směrem na Itálii.

Zánovní ojetý vůz – alternativa firemního fleet managementu? Jistě, proč ne!

Koupě zánovního vozu samozřejmě není vhodná pro všechny typy podniků, nicméně pro malé a střední firmy a drobné podnikatele se určitě jedná o vhodnou variantu a adekvátní reakci na současnou situaci. O situaci na trhu v automotive jsme si povídali s novým vedoucím značky Das WeltAuto, kterou na českém trhu zastupuje společnost Porsche Česká republika, panem Martinem Kadečkou.

Budoucnost v dopravě přinese spoustu výzev a příležitostí

Logistická společnost RÖHLIG SUUS Logistics letos oslaví pět let působení v České republice. Za tu dobu se rozrostla ze tří na padesát zaměstnanců. Kromě centrály v Praze postupně otevřela pobočky v Praze na letišti, v Ostravě, Brně a Plzni.