Až 15 tisíc zásilek kousek od Ostravy. V Mošnově otevřela PPL CZ nové depo

12.10.2023 | Článek dne

Společnost PPL, lídr mezi českými přepravci zásilek, otevřela nové depo v Mošnově. Jedná se v pořadí již o 29. bod sítě PPL CZ v České republice, díky kterému rozšíří kapacitu odbavení zásilek až o 15 tisíc denně. Svým umístěním nové depo v Mošnově umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko, nabídne až 130 nových pracovních míst a podpoří udržitelnou strategii přepravní společnosti.

Přední přepravní společnost PPL CZ otevírá nové depo nedaleko Ostravy v Mošnově, které díky fungování moderní třídící linky o délce 543 metrů dokáže denně odbavit až na 15 tisíc balíků. Nové depo svým strategickým umístěním rozšíří přepravní infrastrukturu v Moravskoslezském kraji a umožní mezinárodního dosahu díky hladkému napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko.

„Nové depo je situováno v blízkosti důležitých dopravních tahů, což umožní snazší a rychlejší distribuci zásilek do širokého okolí, zajistí efektivnější využití dopravních koridorů, zkrácení přepravních tras a optimalizaci mezinárodní přepravy. Díky moderní třídící technologií bude PPL poskytovat rychlejší doručování a tím lépe pokrývat potřeby a poptávku po přepravních službách v této lokalitě. Depo v Mošnově svými dispozicemi a kapacitou technologie plně zapadá do naší strategie,“ uvádí Petr Horák, CEO PPL CZ.

V novém depu o celkové rozloze areálu 19 000 m2 najde uplatnění na tři desítky nových pracovníků z přilehlého okolí, dalších sto v návazných činnostech v dopravě a ve skladech. O provoz v mošnovském depu se bude starat přes 60 dodávek.

Vstříc udržitelnosti

Depo je navrženo s ohledem na energetickou účinnost a šetrnost k životnímu prostředí. Ve vnitřních i venkovní prostorech jsou instalována LED osvětlení se senzory denního světla, což nejen snižuje spotřebu energie, ale také minimalizuje uhlíkovou stopu PPL CZ. Samozřejmostí je u všech nově otevíraných dep i příprava na dobíjení elektromobilů, a to souběžně až pro 72 elektrododávek. Střecha budovy je připravena pro budoucí instalaci fotovoltaických panelů v roce 2024, díky kterým bude depo odebírat elektřinu z obnovitelných zdrojů a zásobovat energií naše další provozy.

„V rámci našeho závazku udržitelné strategie jsme jako další ekologický prvek zařadili zelenou střechu nad kancelářskou částí depa. Tato část střechy bude v příštím roce oseta, což přispěje k regulaci teploty, zlepší kvalitu ovzduší a sníží povrchový odtok dešťové vody. Nově otevřené depo tak nejen výrazně posílí naši přepravní síť, nabídne zákazníkům rychlejší a efektivnější doručování zásilek v Moravskoslezském kraji, zvýší úroveň poskytovaných služeb, ale také podpoří naše udržitelné cíle uhlíkové neutrality,“ dodává na závěr Petr Horák.

Zdroj: PPL

Nezvládnete zavést umělou inteligenci? Můžete zkrachovat

V to, že zavedení umělé inteligence (AI) přinese do byznysu výhody, věří 98 % ředitelů firem. AI má potenciál firmám pomoci, ale zároveň její nepodařené zavedení může ohrozit reputaci i provoz. Upozorňují na to odborníci společnosti Stanton Chase, která se zabývá vyhledáváním vrcholových manažerů (Executive Search) a firemním poradenstvím.

Aero rozlousklo logistický oříšek. K zákazníkům vyrazilo 22 kamionů s letouny, příslušenstvím a náběžnými hranami

Český výrobce letadel Aero realizoval mimořádnou nakládku 22 kamionů s letouny L-39NG a dalším příslušným vybavením pro své zákazníky. Svým rozsahem neobvyklou přepravní událost ještě zvýraznila nakládka již vyrobených náběžných hran pro Airbus A220. Jednalo se o složitou logistickou operaci, která vyžadovala pečlivou koordinaci a plánování.