Až 15 tisíc zásilek kousek od Ostravy. V Mošnově otevřela PPL CZ nové depo

12.10.2023 | Článek dne

Společnost PPL, lídr mezi českými přepravci zásilek, otevřela nové depo v Mošnově. Jedná se v pořadí již o 29. bod sítě PPL CZ v České republice, díky kterému rozšíří kapacitu odbavení zásilek až o 15 tisíc denně. Svým umístěním nové depo v Mošnově umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko, nabídne až 130 nových pracovních míst a podpoří udržitelnou strategii přepravní společnosti.

Přední přepravní společnost PPL CZ otevírá nové depo nedaleko Ostravy v Mošnově, které díky fungování moderní třídící linky o délce 543 metrů dokáže denně odbavit až na 15 tisíc balíků. Nové depo svým strategickým umístěním rozšíří přepravní infrastrukturu v Moravskoslezském kraji a umožní mezinárodního dosahu díky hladkému napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko.

„Nové depo je situováno v blízkosti důležitých dopravních tahů, což umožní snazší a rychlejší distribuci zásilek do širokého okolí, zajistí efektivnější využití dopravních koridorů, zkrácení přepravních tras a optimalizaci mezinárodní přepravy. Díky moderní třídící technologií bude PPL poskytovat rychlejší doručování a tím lépe pokrývat potřeby a poptávku po přepravních službách v této lokalitě. Depo v Mošnově svými dispozicemi a kapacitou technologie plně zapadá do naší strategie,“ uvádí Petr Horák, CEO PPL CZ.

V novém depu o celkové rozloze areálu 19 000 m2 najde uplatnění na tři desítky nových pracovníků z přilehlého okolí, dalších sto v návazných činnostech v dopravě a ve skladech. O provoz v mošnovském depu se bude starat přes 60 dodávek.

Vstříc udržitelnosti

Depo je navrženo s ohledem na energetickou účinnost a šetrnost k životnímu prostředí. Ve vnitřních i venkovní prostorech jsou instalována LED osvětlení se senzory denního světla, což nejen snižuje spotřebu energie, ale také minimalizuje uhlíkovou stopu PPL CZ. Samozřejmostí je u všech nově otevíraných dep i příprava na dobíjení elektromobilů, a to souběžně až pro 72 elektrododávek. Střecha budovy je připravena pro budoucí instalaci fotovoltaických panelů v roce 2024, díky kterým bude depo odebírat elektřinu z obnovitelných zdrojů a zásobovat energií naše další provozy.

„V rámci našeho závazku udržitelné strategie jsme jako další ekologický prvek zařadili zelenou střechu nad kancelářskou částí depa. Tato část střechy bude v příštím roce oseta, což přispěje k regulaci teploty, zlepší kvalitu ovzduší a sníží povrchový odtok dešťové vody. Nově otevřené depo tak nejen výrazně posílí naši přepravní síť, nabídne zákazníkům rychlejší a efektivnější doručování zásilek v Moravskoslezském kraji, zvýší úroveň poskytovaných služeb, ale také podpoří naše udržitelné cíle uhlíkové neutrality,“ dodává na závěr Petr Horák.

Zdroj: PPL

Dostavba Pražského okruhu už měla být dávno hotová, myslí si 88 % respondentů

Dostavba Pražského okruhu vstoupila do další fáze. Projekt čeká na posouzení dokumentace EIA Ministerstvem životního prostředí. Podle většiny Pražanů a Středočechů už měl být okruh, ale dávno hotov. Je o tom přesvědčeno 9 z 10 obyvatel regionu. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK mezi pražskými a středočeskými obyvateli.

GeoPas.cz – nejen katastrální mapy

Webová aplikace GeoPas.cz je v provozu necelý rok a za tu dobu se na jednom místě povedlo zkompletovat sbírku map České republiky s různým způsobem využití. Nad základními a ortofoto mapami stojí katastrální mapa a řada tematických mapových vrstev - životní prostředí, demografie, geologie, vodstvo, občanská vybavenost, územní plány či zemědělství.