ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

09.04.2024 | Článek dne

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO XTL. Je to produkt se 100% obsahem HVO (Hydrotreated Vegetable Oil), vyráběným z rostlinných olejů. Palivo je dostupné ve skladu v Třemošné.

ČEPRO s ohledem na plnění ekologických cílů a v souladu s neustálým úsilím o inovace pokračuje ve strategii rozšiřování udržitelných a nízkoemisních paliv. Prémiové palivo HVO XTL, který obsahuje 100 % HVO, přináší úsporu téměř 3 kg CO2 na každý litr. HVO XTL je kompatibilní s dieselovými motory, které jsou homologovány pro jeho použití – mají u nádrže označení XTL. Na čerpacích stanicích je označen jako „XTL HVO 100“ s podkategorií „Parafinická motorová nafta dle normy ČSN EN 15940“.

„Používání HVO XTL je praktické řešení pro vozové parky a průmyslová zařízení, které umožňuje plynulý přechod na udržitelnější zdroj energie. Rozšiřuje stávající nabídku obdobných produktů v nabídce Čepra – naftu s 15 % HVO a naftu se sníženou emisní stopou,“ doplňuje k tomu Martin Vojtíšek, obchodní ředitel Čepra.

HVO XTL, zkratka pro Hydrotreated Vegetable Oil, je obnovitelná motorová nafta vyráběná z rostlinných olejů prostřednictvím hydrogenačního procesu. Tento proces odstraňuje nečistoty a nežádoucí sloučeniny, čímž vzniká vysoce kvalitní syntetický produkt s nízkým obsahem síry. V porovnání s tradiční fosilní motorovou naftou nabízí HVO XTL celou řadu výhod, včetně lepšího cetanového čísla, výrazného snížení emisí skleníkových plynů, lepšího spalování, menší tvorby úsad a možnosti dlouhodobého skladování. S využitím standardních rafinérských procesů, jako je hydrogenace a izomerizace, HVO XTL poskytuje chemicky čisté parafinické uhlovodíky, což z něj dělá chemicky méně nebezpečnou alternativu k běžné motorové naftě. Kromě toho neobsahuje toxické aromatické ani cyklické uhlovodíky.

Zdroj: ČEPRO

Stanice v Bubnech získává svoji podobu, vznikají i navazující estakády

Projekt modernizace trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Práce běží rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.

Podnikatele trápí stará osvětlení, okna a nedostatečné zateplení jejich budov. NRB přerozdělí 1,8 miliardy v rámci programu Nové úspory energie

Podnikatelé se ve svých budovách dennodenně potkávají s problémy, které zvyšují jejich účty za energie. Nedostatečné těsnění oken, špatné osvětlení nebo zateplení jsou jen hrstkou z problémů, kterým čelí. Se schválením Směrnice o energetické náročnosti budov Radou EU se navíc na renovace a úsporné budovy bude klást v příštích letech výrazně větší důraz a podnikatelé budou muset do přechodu na udržitelná řešení investovat nemalé částky.

VWFS boduje s inovovaným produktem Servisní prohlídky

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) nabízí svým zákazníkům pohodlný a efektivní způsob, jak udržet provozované vozidlo v nejlepším technickém stavu. Nový produkt Servisní prohlídky si mohou sjednat on-line pro nové i ojeté vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy. Zákazníci tak získají jistotu vysoké kvality servisu předepsaného výrobcem vozu, za předem sjednanou cenu až na několik let dopředu, bez ohledu na vývoj inflace v oblasti servisních služeb. Dalším bonusem je záruka mobility. Servisní prohlídky si objednaly už stovky zákazníků.