Česká platforma Ringil mezi top 20 světovými logistickými startupy a chystá expanzi

12.02.2024 | Článek dne

Největší česká logistická platforma Ringil se dostala mezi dvacítku nejlepších startupů z celého světa, které se podle agentury StartUs Insights vyplatí sledovat. Ringil, zaměřující se na digitalizaci logistiky, se prosadil v konkurenci více než 5 tisíc dalších logistických společností jako jediný středoevropský startup. Navíc už druhý rok po sobě.

“Na trhu jsme teprve druhým rokem, takže každé ocenění vnímám zároveň jako potvrzení toho, že jdeme správným směrem. A tím spíš, když obstojíme v celosvětové konkurenci,” říká k umístění v shortlistu CEO a jeden ze zakladatelů Ringil André Dravecký. Platforma se přitom do výběru agentury StartUs Insights, která monitoruje téměř 4 miliony startupových a scaleupových společností, dostala už druhý rok po sobě.

“Naší ambicí je předvídat trendy v sektoru a tím pádem do jisté míry i potřeby našich klientů. V letošním roce tak například do naší platformy začleníme elektronické CMR, přestože jejich používání bude povinné až od roku 2026. Naši klienti se tak budou moci v předstihu na novou regulaci připravit,” zmiňuje Dravecký jednu z novinek, které Ringil spustí v tomto roce. Kromě toho chystá i expanzi mimo Českou republiku, kdy v dohledné době spustí své služby pro klienty v Maďarsku.

Digitalizace procesů umožňuje klientům Ringil lépe řídit kapacity a komunikovat s dopravci, což ve výsledku sníží náklady na dopravu až o 15 procent, časová úspora pak může činit až 83 procent. Všechny služby Ringil navíc běží na cloudu, jsou tedy dostupné nepřetržitě a odkudkoli.

Zdroj: Ringil

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět další část obchvatu České Lípy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu 1,5 kilometru dlouhého úseku přeložky silnice I/9, která bude součástí obchvatu České Lípy v Libereckém kraji. Jde o úsek mezi ulicí Litoměřická a silnicí II/262. Z průtahu městem by měl odvést část tranzitní dopravy. Práce za 543,7 milionu Kč bez DPH potrvají do roku 2026.

Lídři robotiky mění vedení. SLUNO nově řídí Tomáš Szkandera z K2

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti retailu a skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem společnosti SLUNO se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software.