DB Schenker zásobí seriál cyklistických závodů po nejznámějších českých monumentech

15.09.2023 | Článek dne

Běh v lese nebo na lyžích, golf a nyní i silniční cyklistika. Společnost DB Schenker se stává logistickým partnerem cykloseriálu Road Classics, který letos pořádá premiérový závod po významných českých monumentech. První zastávkou adrenalinových nadšenců i milovníků hezkých panoramat bude Ještěd, na který povede 107 km dlouhá trasa s převýšením až 2 350 m. Logistický provider zajišťuje přepravu zázemí, přenosného oplocení, štendrů i navigačních cedulí.

Veškerý materiál společnost DB Schenker sváží ze tří míst. Z Prahy bannery a propagační materiál, z Olomouce kovové přenosné oplocení a z Rumburku stojany na kola s celkovou kapacitou až 500 kusů. Standardně bylo do Liberce potřeba převézt i stany se zázemím, které následně budou sloužit jako převlékárny, úschovny, servis, mycí zóny i jako informační centra. Žádný závod by se neobešel ani bez řádného značení a Road Classics se bude řídit podle 300 navigačních cedulí. Všechen materiál DB Schenker dopraví do Liberce ve čtvrtek 14. září, aby na ostrý start v sobotu bylo vše na svém místě. K dispozici bude během samotného závodu i nákladní vůz pro zásobování a svážení materiálu kolem trati.

„V DB Schenker máme ke sportu opravdu hodně blízko, proto mě vždy těší, když můžeme spolupracovat na projektu, který tvoří nadšené komunity a podporuje sport i pohyb. Budu fandit i našim třem kolegům, kteří se premiérového závodu zúčastní, a doufám, že příští rok budeme moci spolu přivést k aktivnímu pohybu v krásném prostředí další lidi,“ říká Tomáš Holomoucký, regionální ředitel společnosti DB Schenker pro Česko a Slovensko.

Logistický provider je v České republice přepravním partnerem několika významných sportovních projektů jako je Jizerská 50, Běhej lesy nebo legendární golfový turnaj D+D REAL Czech Masters. V oblasti sportovní logistiky DB Schenker poskytuje služby od přeprav a jejich řízení až po administrativní úkony, jako je například celní proces.

Road Classics, závod po českých monumentech

V ranních hodinách 16. září vystartují závodníci na 107 km dlouhou cestu z Liberce na Ještěd k vysílači, kterému místní přezdívají „raketa“. Účastníci mohou buď závodit a do cíle dorazit v časovém limitu nebo zvolit variantu „švih“ a jízdu si naplno vychutnat. Pro všechny případy se bude na trase pohybovat i servisní vůz, který pomůže vyřešit jakoukoliv komplikaci a závodníci budou mít po cestě k dispozici také místa s občerstvením. Závodu se mohou účastnit i cyklisté na elektro kolech, kteří ale volbou prostředku padají mimo klasifikaci.

Zdroj: DB Schenker

Nezvládnete zavést umělou inteligenci? Můžete zkrachovat

V to, že zavedení umělé inteligence (AI) přinese do byznysu výhody, věří 98 % ředitelů firem. AI má potenciál firmám pomoci, ale zároveň její nepodařené zavedení může ohrozit reputaci i provoz. Upozorňují na to odborníci společnosti Stanton Chase, která se zabývá vyhledáváním vrcholových manažerů (Executive Search) a firemním poradenstvím.

Aero rozlousklo logistický oříšek. K zákazníkům vyrazilo 22 kamionů s letouny, příslušenstvím a náběžnými hranami

Český výrobce letadel Aero realizoval mimořádnou nakládku 22 kamionů s letouny L-39NG a dalším příslušným vybavením pro své zákazníky. Svým rozsahem neobvyklou přepravní událost ještě zvýraznila nakládka již vyrobených náběžných hran pro Airbus A220. Jednalo se o složitou logistickou operaci, která vyžadovala pečlivou koordinaci a plánování.