DKV Mobility překonala milník 500 000 dobíjecích bodů

28.08.2023 | Článek dne

DKV Mobility tak nabízí společně s dceřinou firmou GreenFlux přístup do jedné z největších evropských sítí pro nabíjení elektromobilů.

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, překonala významný milník 500 000 dobíjecích bodů v Evropě. Zákazníci společnosti DKV Mobility mohou s kartou DKV +Charge nebo aplikací DKV Mobility využívat pro nabíjení svých elektricky poháněných vozidel přibližně 509 000 dobíjecích bodů. 

„Překročením hranice 500 000 dobíjecích bodů jsme upevnili své postavení mezi největšími poskytovateli služeb pro nabíjení v Evropě. Jen v letošním roce jsme společně s naší dceřinou firmou GreenFlux zařadili do naší sítě již více než 100 000 dobíjecích bodů. Na tento pokrok jsme hrdí a naši přítomnost na tomto trhu chceme dále rozšiřovat, aby bylo nabíjení v celé Evropě pro naše zákazníky co nejjednodušší,“ říká Sven Mehringer, generální ředitel divize Energy & Vehicle Services ve společnosti DKV Mobility.

GreenFlux, dceřiná firma společnosti DKV Mobility, má na starosti nabídku společnosti DKV Mobility u veřejných dobíjecích stanic a zaměřuje se v této oblasti na spolupráci s partnery. Od září 2020, kdy společnost DKV Mobility zařadila do své akceptační sítě stotisící dobíjecí bod, se jejich počet již zpětinásobil. 

Zdroj: DKV Mobility

Dostavba Pražského okruhu už měla být dávno hotová, myslí si 88 % respondentů

Dostavba Pražského okruhu vstoupila do další fáze. Projekt čeká na posouzení dokumentace EIA Ministerstvem životního prostředí. Podle většiny Pražanů a Středočechů už měl být okruh, ale dávno hotov. Je o tom přesvědčeno 9 z 10 obyvatel regionu. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK mezi pražskými a středočeskými obyvateli.

GeoPas.cz – nejen katastrální mapy

Webová aplikace GeoPas.cz je v provozu necelý rok a za tu dobu se na jednom místě povedlo zkompletovat sbírku map České republiky s různým způsobem využití. Nad základními a ortofoto mapami stojí katastrální mapa a řada tematických mapových vrstev - životní prostředí, demografie, geologie, vodstvo, občanská vybavenost, územní plány či zemědělství.