DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic díky spolupráci se společností ČEZ

08.03.2024 | Článek dne

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou dobíjecí síť pro elektromobily o 1 800 dobíjecích bodů společnosti ČEZ, předního českého provozovatele a zároveň tahouna rozvoje české veřejné dobíjecí infrastruktury.

Síť dobíjecích stanic pro elektromobily společnosti ČEZ pokrývá nejdůležitější trasy po celé České republice. Společnost ČEZ a dceřiná společnost DKV Mobility GreenFlux, která má na starosti kompletní nabídku služeb DKV Mobility pro dobíjení elektricky poháněných vozidel, podepsaly v těchto dnech dohodu o spolupráci.

„Elektromobilita se stává v České republice stále důležitějším tématem. Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout atraktivní řešení pro dobíjení v síti ČEZ. Z celkových 1 800 dobíjecích bodů je téměř 1 000 se stejnosměrným proudem (DC) nebo s vysokorychlostním dobíjením (HPC). Nabíjení je tak ještě rychlejší a pohodlnější,“ říká Sven Mehringer, výkonný ředitel divize Energy & Vehicle Services ve společnosti DKV Mobility.

„Společnost DKV Mobility je významným hráčem v oblasti mobility. Těšíme se, že budeme moci přivítat její zákazníky v naší rychle rostoucí síti, která může v současné době najednou zásobovat zelenou energií baterie 1 300 elektromobilů. Společně tak přispějeme k průlomu e-mobility v České republice i Evropě,“ říká Tomáš Dzurilla, ředitel elektromobility ČEZ.

Nabíjecí síť pro elektromobily poskytovaná společností DKV Mobility čítá ~633 000 dobíjecích bodů pro elektromobily po celé Evropě a po technické stránce funguje na platformě dceřiné společnosti GreenFlux.

Zdroj: DKV Mobility

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.