Ferag na veletrhu LogiMAT 2023

30.03.2023 | Článek dne

Zaměřte se na kompetence generálního dodavatele a specialisty na návrh řešení

Švýcarská rodinná firma představila na veletrhu inovativní řešení

Generální dodavatel a specialista na návrh řešení – to jsou dvě strany téže mince. Pro společnost Ferag jsou tyto kompetence těžištěm jejího veletržního vystoupení ve Stuttgartu. Kromě toho švýcarská rodinná firma představuje mezinárodní odborné veřejnosti řadu inovativních řešení pro intralogistiku.

Ferag se zaměří na své odborné znalosti jako generální dodavatel a specialista na návrh řešení na mezinárodním veletrhu intralogistických řešení a procesního řízení LogiMAT (25. – 27. dubna 2023 ve Stuttgartu). Švýcarská rodinná firma, která je na trhu úspěšná již více než 65 let, se specializuje na celková intralogistická řešení a je jedním ze světových lídrů na trhu řešení materiálových toků.

Doprava, skladování, třídění, konsolidace a zpracování v jednom

Pokud jde o řešení, Ferag představí kombinaci svého „Skyfall“ a inteligentního připojení k dopravníkové technologii odbornému publiku LogiMAT ve Stuttgartu na svém stánku (hala 3 / stánek C03), který pokrývá více než 100 metrů čtverečních.

„Skyfall“ od společnosti Ferag kombinuje dopravní, vyrovnávací paměť, třídění, konsolidaci a zpracování v jediném systému. Základem jsou nosiče a vozíky v kombinaci s nosiči nákladů specifickými pro danou aplikaci využívající gravitaci. Systém může být použit prostorově úsporným způsobem ve třetím rozměru, čímž se uvolní cenná podlahová plocha pro další použití. Díky rozsáhlému funkčnímu příslušenství lze systém používat univerzálně, je škálovatelný a lze jej kdykoliv rozšířit o další funkce a kapacity. Kombinací Skyfall a dopravníkové technologie v jednom je výsledkem další řešení pro automatické plnění sáčků, které je stejně inovativní jako inteligentní – se zvýšeným výkonem a zároveň nejvyšší možnou flexibilitou.

„Například při zpracování vratek je klíčové, aby vrácené zboží bylo možné co nejrychleji znovu prodat,“ říká Andreas Koch, vedoucí think tanku Operational Business Think Tank. „Čím dříve zboží zvýší dostupné skladové zásoby, tím rychleji mohou být objednávky zákazníků splněny. Jakmile jsou pytle naplněny, zboží může být přímo přiřazeno k otevřené prodejní objednávce ještě předtím, než je vůbec přístupný sklad.

V době úzkých míst dodávek to znamená, že urgentní příjmy zboží mohou být přiřazeny k otevření objednávek zákazníků stejně rychle tím, že se upustí od zdlouhavých skladovacích procesů. Souhra inovativní, vysoce dynamické technologie a koordinovaného systému řízení toku materiálu umožňuje flexibilní a rychlou reakci na výzvy trhu.

Systém třídění sáčků lze přizpůsobit sortimentu zákazníka bez časově náročného plánování a požadavků. Toto řešení lze individuálně předvést zainteresovaným odborným návštěvníkům ve Stuttgartu na veletržním stánku.

Ferag jako generální dodavatel a partner v úrovni očí

„Kromě našich inovativních řešení, která představíme na veletrhu LogiMAT,“ říká Nikolas Baumann, Managing Director – Head of Region Central Eastern Europe/China ve společnosti Ferag, „se chceme mezinárodnímu publiku ve Stuttgartu představit především jako generální dodavatel a specialista na návrh řešení. Skutečnost, že se jedná již o živou praxi, zdůrazňují i známí zákazníci společnosti: „Společnost Ferag rozpoznala a pochopila rozsah a význam projektu pro naši společnost,“ říká Dennis Prandl, vedoucí globálního logistického servisního centra společnosti S. Oliver. Pouhý měsíc po podpisu projektu zorganizoval Ferag zahájení s dokončeným plánem instalace a workshopu. Kromě působivého technologického řešení přesvědčil Ferag odpovědné osoby ve společnosti S. Oliver také zavedením vlastních flexibilních přístupů a jejich možnou implementací do stávajícího konceptu. Výsledek: Jako generální dodavatel je společnost Ferag zodpovědná za nové distribuční centrum v Německu s kapacitou průchodnosti 21 000 závěsů a GOH za hodinu. Plánovaný Skyfall bude mít v systému 125 000 závěsů.

Zdroj: Ferag

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět další část obchvatu České Lípy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu 1,5 kilometru dlouhého úseku přeložky silnice I/9, která bude součástí obchvatu České Lípy v Libereckém kraji. Jde o úsek mezi ulicí Litoměřická a silnicí II/262. Z průtahu městem by měl odvést část tranzitní dopravy. Práce za 543,7 milionu Kč bez DPH potrvají do roku 2026.

Lídři robotiky mění vedení. SLUNO nově řídí Tomáš Szkandera z K2

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti retailu a skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem společnosti SLUNO se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software.