Firma GUD Filters transformuje kontrolu zásob v distribučním centru pomocí řešení ZetesMedea

11.06.2024 | Článek dne

Firma GUD Filters, přední jihoafrická značka automobilových filtrů od roku 1949, optimalizuje své skladové operace pomocí řešení ZetesMedea Full Pallet inventory. Díky výhodám technologie strojového vidění tento inovativní přístup zajistí integritu zásob a zvýší efektivitu v distribučním centru.

Přesné inventury s minimálním narušením provozu

Firma GUD Filters v rámci své snahy o dokonalý provoz hledala řešení, které by zefektivnilo procesy řízení zásob. Problém přesného udržování skladových zásob při distribuci širokého sortimentu výrobků vyžadoval řešení, které by zvýšilo efektivitu, aniž by narušilo provoz. To vedlo k přijetí sofistikovanějšího přístupu a odstranění častých a pracných inventur. „Odstávka každý půlrok na provedení kompletní inventury byla jasným ukazatelem, že je nutné provést změnu a zvýšit provozní efektivita a úroveň služeb. Úkolem bylo najít řešení, které by nám umožnilo maximálně využít dostupnou podlahovou plochu s úzkými uličkami,“ říká James Naidoo, IT Divisional Director ve firmě GUD Filters.

Inovace a efektivita

V reakci na tyto požadavky se firma GUD Filters rozhodla implementovat řešení ZetesMedea. Toto řešení využívá vysokozdvižný vozík se stanicí ImageID, která snímá data a automatizuje inventuru palet pomocí rychlého a přesného snímání dat. „Náš výběr řešení ZetesMedea vycházel z osvědčených výsledků společnosti Zetes, robustnosti její technologie a našem společném závazku k provozní dokonalosti,“ komentuje James Naidoo, IT Divisional Director ve firmě GUD Filters.

Partnerství založené na důvěře a orientaci na budoucnost

Na výběr společnosti Zetes jako technologického partnera měly vliv dlouhodobé vztahy, které se vyznačují důvěrou, spolehlivostí a neustálými inovacemi. Řešení ZetesMedea Full Pallet Inventory výrazně zkrátilo kontrolu zásob, a tím zvýšilo produktivitu a flexibilitu skladu.

Vyšší efektivita provozu a spokojenost zákazníků

Integrace řešení ZetesMedea do provozu firmy GUD Filters představuje zásadní pokrok v úsilí o provozní dokonalost a špičkové služby zákazníkům. „Jsme připraveni na budoucnost, kdy budou naše skladové operace efektivnější a v souladu s naším závazkem poskytovat našim zákazníkům vynikající služby. Řešení ZetesMedea Full Pallet Inventory nás tímto směrem vede,“ uzavírá James Naidoo, IT Divisional Director ve firmě GUD Filters.

Zdroj: Zetes

Plastové obaly se dají nahradit papírem. DS Smith už takto z oběhu odstranil miliardu kusů plastu

Papírenská společnost DS Smith ve spolupráci s některými z nejznámějších značek rychloobrátkového zboží na světě nahradila více než jednu miliardu plastů. Významného milníku na cestě k lepší udržitelnosti dodavatelských řetězců dosáhla s více než ročním předstihem oproti plánu, a to díky tomu, že se u svých obalových řešení zaměřila na cirkulární design. Recyklovaný papír v kombinaci s chytře promyšlenou konstrukcí dokáže konkurovat plastovým obalům nižšími dopady na životní prostředí, a tam, kde ho lze používat opakovaně, i cenou.

Ministerstvo dopravy představilo investorům projekt dostavby vybraných úseků dálnice D35 formou PPP

Přes 50 km dálnice D35 bude realizováno státem ve spolupráci se soukromým sektorem. Na Ministerstvu dopravy se proto sešlo 111 zástupců (dalších 92 se připojilo online) investorů, stavebních firem, financujících institucí nebo například poradců, kteří mají o projekt zájem, aby se seznámili s jeho klíčovými parametry. Celá tato klíčová tepna se pro řidiče zprovozní v roce 2029.

Projekt Chytrej výčep má první výsledky. Prazdroj vyvinul úspornější chladič pro hospody

Projekt Chytrej výčep od Plzeňského Prazdroje, který má hospodám přinést podstatné snížení spotřeby energií, má první výrazné výsledky. Prazdroj vyvinul ve spolupráci se společností Sinop CB zcela nový a úsporný systém chlazení piva, u kterého očekává zhruba třetinovou úsporu spotřebované elektřiny. Nový chladič nyní experti instalují v prvních deseti hospodách v Česku. Po otestování v praxi a detailních měřeních by ho měl pivovar začít nabízet svým partnerským gastroprovozům. Výhodou je, že nový chladič lze využít i ve stávajících výčepech.