PKP CARGO INTERNATIONAL posílila svou flotilu o lokomotivu Dragon 2

28.02.2024 | Článek dne

Společnost PKP CARGO INTERNATIONAL, člen skupiny PKP CARGO, která je předním logistickým operátorem v Evropě převzala do dlouhodobého pronájmu elektrickou lokomotivu Dragon 2 od mateřské společnosti PKP CARGO S.A.

Vícesystémová lokomotiva ET43, typ E6MST Dragon 2, řady 260 vyrobená polskou společností Newag S.A. je jednou z 21 lokomotiv, které PKP CARGO S.A. již provozuje. Všechny jsou připraveny na provoz pod systémem ETCS v České republice. Tento konkrétní stroj bude využíván zejména na relaci Čadca – Ostrava – Kúty nebo dle potřeb na hlavní tratích v rámci ČR.

Lokomotiva série ET43 je elektrická vícesystémová, určena pro nákladní dopravu na tratích o rozchodu 1435 mm. Maximální rychlost dané lokomotivy je 120 km/h, výkon 5 MW a maximální tažná síla 420kN. Každá ze šesti náprav je poháněna asynchronním motorem o výkonu 842 kW, což umožňuje vozbu nákladních vlaků až do maximální přípustné hmotnosti 4000 tun. Může být provozována v napájecím systému DC 3kV a AC 25 kV, v Polsku, České republice i na Slovensku, včetně pohraničních stanic v dalších státech. Její vybavení čítá také mobilní část evropského vlakového zabezpečovače ETCS (BL3) společnosti Siemens, který je v Česku k dispozici.

„Velice si ceníme možnosti pronájmu této lokomotivy, která svým způsobem omladí naši lokomotivní flotilu, a umožní nám zase více konkurovat v Česku i na Slovensku. Zároveň bude využita pro další vzdělávání našich zaměstnanců. Zejména pak strojvedoucích, kteří se na tomto typu postupně zaučují od minulého roku,“ říká Michal Kubíček, místopředseda představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL.

Zdroj: PKP CARGO INTERNATIONA

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.