Setkejte se s dopravními experty na kongresu v polském městě Wisła

26.02.2024 | Článek dne

Jaké jsou trendy a výhledy v intermodální a železniční dopravě ve střední Evropě? To je hlavní otázka, kterou si kladou odborníci z Polska, České republiky a Slovenska, kteří se setkají na MEZINÁRODNÍM ŽELEZNIČNÍM A INTERMODÁLNÍM KONGRESU.

Tato významná akce se bude konat od 6. – 8. března 2024 již po třinácté a letos se uskuteční v hotelu Crystal Mountain v polské Wisłe. Účastníci dostanou možnost nejen vyslechnout zajímavé přednášky a debaty, ale také navázat nové mezinárodní kontakty a uskutečnit obchodní jednání s kolegy z oboru. Kongres bude skvělou příležitostí pro všechny, kteří se zajímají o intermodální a železniční dopravu ve střední Evropě.

Diskusní workshopy navíc umožní hostům přímou komunikaci s odborníky, kde bude šance si v malých skupinách vyměňovat názory a zkušenosti. Na účastníky čekají setkání s experty z oblasti financování EU, cel, práva a daní, nebo diskuse o železnicích ve Slezsku a Podbeskydí.

Pokud hledáte jedno místo, kde se můžete setkat se zástupci železnice, logistiky a intermodálního průmyslu, přijeďte v termínu od 6. – 8. března 2024 do Wisły do hotelu Crystal Mountain.

Budeme se těšit i na vás!

Podrobnosti o aktuálním programu naleznete zde: https://www.systemykolejowe.pl/cs/program-2024/
Zaregistrujte se, čas se krátí: https://www.systemykolejowe.pl/cs/prihlaseni/

Zdroj: Oltis

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.