Setkejte se s dopravními experty na kongresu v polském městě Wisła

26.02.2024 | Článek dne

Jaké jsou trendy a výhledy v intermodální a železniční dopravě ve střední Evropě? To je hlavní otázka, kterou si kladou odborníci z Polska, České republiky a Slovenska, kteří se setkají na MEZINÁRODNÍM ŽELEZNIČNÍM A INTERMODÁLNÍM KONGRESU.

Tato významná akce se bude konat od 6. – 8. března 2024 již po třinácté a letos se uskuteční v hotelu Crystal Mountain v polské Wisłe. Účastníci dostanou možnost nejen vyslechnout zajímavé přednášky a debaty, ale také navázat nové mezinárodní kontakty a uskutečnit obchodní jednání s kolegy z oboru. Kongres bude skvělou příležitostí pro všechny, kteří se zajímají o intermodální a železniční dopravu ve střední Evropě.

Diskusní workshopy navíc umožní hostům přímou komunikaci s odborníky, kde bude šance si v malých skupinách vyměňovat názory a zkušenosti. Na účastníky čekají setkání s experty z oblasti financování EU, cel, práva a daní, nebo diskuse o železnicích ve Slezsku a Podbeskydí.

Pokud hledáte jedno místo, kde se můžete setkat se zástupci železnice, logistiky a intermodálního průmyslu, přijeďte v termínu od 6. – 8. března 2024 do Wisły do hotelu Crystal Mountain.

Budeme se těšit i na vás!

Podrobnosti o aktuálním programu naleznete zde: https://www.systemykolejowe.pl/cs/program-2024/
Zaregistrujte se, čas se krátí: https://www.systemykolejowe.pl/cs/prihlaseni/

Zdroj: Oltis

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.