Toyota je novým partnerem festivalu Rock for People

10.05.2023 | Článek dne

Hlavním partnerem na poli mobility hudebního festivalu Rock for People, který se letos uskuteční již 8. – 11. června tradičně v Parku 360 v Hradci Králové, je české zastoupení automobilky Toyota.

Toyota pro festival zajistí kompletní shuttle service, ve kterém budou převažovat nulově emisní vozy Toyota bZ4X a Toyota Mirai. Využijí je i největší hvězdy letošního ročníku jako jsou MUSE, The 1975, Slipknot nebo Machine Gun Kelly. Toyota zapůjčila několik vozů už pro přípravnou fázi festivalu. Na ose Praha – Hradec Králové se budou pohybovat s výrazným brandingem #JeduRFP, který vychází z aktuální stejnojmenné kampaně.

Z měření uhlíkové stopy festivalu Rock for People v roce 2022 vyplynul nejvyšší podíl emisí právě v oblasti dopravy. Proto se organizátoři rozhodli v rámci organizace celého festivalu nahradit spalovací motory v co největší míře alternativními pohony. A to rovněž s důrazem na vodík. Festival má cíl dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality, Toyota plánuje do stejného data prodávat v Evropě 100 % elektrifikovaných vozů a míří i směrem k uhlíkové neutralitě ve všech evropských výrobních závodech.

„Právě Toyota se snižováním emisí u svých vozů zabývá už více než dvě dekády a nyní nabízíme kromě full hybridní a plug-in hybridní technologie také bateriové a vodíkové elektromobily. Spojení s Rock for People tak z našeho pohledu přináší přidanou hodnotu nad rámec obvyklých partnerství, což v každé partnerské spolupráci vždy hledáme.“

Michal Velička, šéf marketingu českého zastoupení značky Toyota

Toyota jako hlavní partner mobility zajistí kompletní dopravu pro kapely a hosty festivalu. Ve festivalové flotile se objeví zejména nulově emisní modely, bateriově elektrická Toyota bZ4X a vodíkový elektromobil Toyota Mirai. Shuttle service během celého festivalu odbaví stovky jízd, a to nejen pro organizátory a VIP hosty festivalu, ale i samotné umělce. Požadavek na čistou mobilitu se v jejich požadavcích objevuje stále častěji.

„Těší nás, že na Rock for People oblast čisté mobility zastřeší náš nový partner Toyota. Předpokládáme, že model Mirai s vodíkovým pohonem, který bude poprvé k dispozici umělcům a dalším významným hostům, bude vedle účinkujících další hvězdou festivalu.“

Michal Thomes, ředitel festivalu

Vybrané vozy Toyoty budou instalovány v rámci aktivační zóny mezi očekávanými 40 000 návštěvníky festivalu.

Dobíjení vozů přímo v areálu festivalu

Elektromobily Toyoty budou nabíjeny přímo na festivalu v zóně Komerční banky FutureFest 2030, která bude prezentovat možnou podobu festivalů v kontextu klimatického závazku a tranzice do roku 2030. Vodíková Mirai se bude tankovat klasicky na vodíkové čerpací stanici v Praze na Barrandově.

Elektroauta včetně Toyoty bZ4X bude nabíjet vodíkový generátor H2BASE od české společnosti DEVINN, který bude zároveň z energie vyrobené ze zeleného vodíku zásobovat významnou část festivalového areálu. Další spotřebu čisté energie pokryjí fotovoltaické články, které budou od poloviny května instalovány na ploše více než 100 m2. 

H2BASE funguje jako vodíkový generátor s podpůrným nabíjením elektromobilů. Jeho maximální výkon je 230 kW, jako palivo využívá čistý vodík a funguje bez nutnosti lidské obsluhy v místě nabíjení, má vzdálené ovládání a monitoring. Samozřejmě má nulové emise CO₂ a hluk srovnatelný s klimatizací v autě. Společnost DEVINN tuto bezemisní alternativu k dieselovým agregátům doplňuje mobilní semi-autonomní nabíječkou elektromobilů H2BOT.

#JeduRFP

V rámci online propagace festivalu probíhá í marketingová kampaň s hashtagem #JeduRFP, která má za cíl identifikovat jak návštěvníky, tak partnery i umělce 27. ročníku. Toyota propojí své marketingové aktivity a kanály s kampaní festivalu v rámci online i offline prostředí, sociálních sítí, obsahu i public relations.

Zdroj: Toyota

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.