VCHD Cargo podpořila nákup defibrilátorů

20.12.2022 | Článek dne

Přepravní společnost VCHD Cargo pokračuje ve spolupráci s největší organizací dobrovolných záchranářů typu Search & Rescue v České republice. Letošní podpora společnosti VCHD Cargo umožnila dobrovolníkům Czech SAR Teamu nákup sofistikovaných automatických externích defibrilátorů.
Ilustrační foto | VCHD Cargo

Czech SAR Team je nezávislým spolkem typu SAR (Search and Rescue). Byl založen v roce 2019 a jeho hlavní náplní je pátrání po pohřešovaných a ztracených osobách po celé České republice za pomoci čtyřkolek a další techniky, kterou mají jeho členové k dispozici. Spolek je od roku 2021 dle Zákona o integrovaném záchranném systému jeho součástí jako „Ostatní složka IZS“. V součinnosti s ním spolupracuje nejen při hledání osob v nepřístupných terénech, ale pomáhá také při přírodních katastrofách, jako jsou povodně, lesní požáry a další. Kromě toho v rámci spolku působí i URBAN Team, který se specializuje na pátráni ve městech a ostatních zástavbách.

VCHD Cargo podporuje organizaci dobrovolných záchranářů již třetím rokem, první impuls k tomu přišel od zaměstnance společnosti, který je sám členem SAR spolku. „Vnímáme důležitost dobrovolnické práce a členové Czech SAR Teamu nás přesvědčili o významu jejich působení,“ vysvětluje Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo a.s., a dodává, „pravidelně a zdarma pátrají po ztracených dětech, seniorech či jiných ohrožených skupinách lidí a angažují se i v mnoha dalších oblastech, pomáhali například na jižní Moravě po tornádu v roce 2021.“

Czech SAR Team má za sebou za dobu svého působení 113 pátracích akcí, 28 technických zásahů v partnerských obcích, 23 nalezených osob a 1 humanitární nasazení. Povolat ho může jakákoliv hlavní složka Integrovaného záchranného systému i příbuzní hledané osoby. Výjezd týmu k události je do 60 minut od nahlášení (pokud již není tým u jiného zásahu).

Zdroj: Industrion Boutique

88 % firem čelilo útokům na systémy, lidská chyba hraje klíčovou roli

Podle nejnovější zprávy IT Security Economics, vydané společností Kaspersky, se nejčastější typ bezpečnostního incidentu v roce 2024 týkal ochrany firemních sítí. Osmdesát osm procent firem se setkalo s pokusy kyberzločinců proniknout do jejich sítě, přičemž více než 60 % firem ohlásilo incidenty, při nichž útočníci spustili v jejich síti škodlivý kód nebo se pokusili komunikovat s napadenými systémy a převzít nad nimi kontrolu.

Diverzita na vedoucích pozicích: 81 % CEO jsou muži, podíl žen se zvyšuje jen zvolna

Stejně jako v předchozích letech byla i v loňském roce na vedoucích pozicích v České republice patrná převaha mužů, přesto podíl žen oproti roku 2023 mírně vzrostl. Vyplývá to z detailní analýzy náborové platformy Datacruit, která se vloni stala součástí skupiny Seyfor. Ze studie, která zahrnula celkem 350 tisíc pracovníků obecně na vedoucích pozicích v České republice, vyplývá, že 66 % z nich (v absolutních sledovaných číslech 230 tisíc zaměstnanců) zastávají muži, zatímco ženy tvoří pouze 34 % (120 tisíc). Oproti roku 2023 se podíl mužů na vedoucích pozicích snížil o 4 procentní body. Ženy na vedoucích pozicích jsou vidět především v sektorech HR, práva a marketingu, muži dominují v oblastech IT nebo strojírenství.