Ve Svinově chystají dopravní změny, zmizí rizikové místo a ŘSD opraví tamní most

18.12.2023 | Článek dne

Chystané dopravní změny v ostravské části Svinov. Řidičům se uleví na aktuálně frekventované křižovatce na výjezdu z Polanecké ulice, která je místem častých dopravních nehod. Kvůli těsné blízkosti dálnice D1 se tady v posledních letech velmi zvýšila dopravní intenzita.

Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek, SSMSK „Díky této intenzitě tady došlo už k několika smrtelným úrazům a díky tomu byla vyhodnocena jako riziková křižovatka, která by se měla do budoucna předělat. Takže jsme oslovili projekční kancelář, i za přítomnosti policie, která nás urgovala v rámci tady těch kolizních bodů. Vznikla projektová dokumentace a na dané křižovatce klasické vznikne okružní křižovatka.“

V příštím roce pak začne také nutná oprava mostu I/138 na Rudné ulici. Momentálně se připravuje projektová dokumentace. Přípravné práce na mostě ze 70. let 20. století by měly začít v druhé polovině roku 2024. Ty hlavní práce, tedy bourání mostu, se uskuteční až v roce 2025.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb, ŘSD: “ V minulém roce tady proběhla diagnostika, která bohužel diagnostikovala problémy s přepínací výztuží, což jsme řešili v návaznosti na předchozí mosty, které se na této komunikaci vyskytují a proto jsme šli do větší hloubky a podívali se na něj. V tomto případě dojde k tomu, že budeme muset snést celou nosnou konstrukci a a postavit úplně novou.“

V daných lokalitách řidiče čekají dopravní omezení nebo objízdné trasy. Sledujte web dopravniinfo.tv nebo dopravniinfo.cz.

Zdroj: Dopravniinfo.cz

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.