Webinář GS1 15. 4. – know-how pro efektivní logistiku

11.04.2024 | Článek dne

Standardizační organizace GS1 Czech Republic zve na oblíbený webinář pro logistiky. Připojte se k němu z pohodlí svého domova nebo kanceláře již příští pondělí.

Systém GS1 v logistice

Pro zájemce o know-how s důrazem na podporu logistických procesů GS1 Czech Republic nabízí on-line kurz Systém GS1 v logistice. Odkaz na přihlášení najdete ZDE. Hlavními tématy jsou identifikace obchodních a logistických jednotek, tvorba GS1 logistické etikety a kódování dynamických dat s využitím GS1 aplikačních identifikátorů. Je vřele doporučený pro pracovníky logistických firem nebo logistiky výrobních firem. Podmínkou pro účast na školení je registrace u GS1 Czech Republic.

SSCC: rodné číslo logistické jednotky

Na školení pro logistiky nejednou zazní zkratka SSCC: Serial Shipping Container Code, sériové číslo logistické jednotky. Pomocí tohoto identifikačního klíče GS1 firmy jednoznačně označují logistické a přepravní jednotky a jejich obsah. Označené palety (ale také kartony, kontejnery aj.) poté mohou sledovat při pohybu dodavatelskými řetězci po celém světě, a přitom sdílet s partnery informace o zásilce pomocí EDI zpráv.
SSCC se jako povinná součást každé GS1 logistické etikety kóduje do čárového kódu GS1-128. Daný standard představuje klíčový identifikátor pro sledovatelnost, kdy firmám umožňuje získat informace o konkrétní logistické jednotce. Je to podobné, jako když lékař zadá rodné číslo pacienta do zdravotnické databáze, aby získal informace o předchozích vyšetřeních, výsledcích kontrol a podobně.
U zboží loženého na logistické jednotce obchodní partneři potřebují získat informace, jako např. číslo šarže, doba minimální trvanlivosti, hmotnost, země původu nebo číslo objednávky. SSCC kód spolu s dalšími standardy GS1 jim požadované informace bezpečně zprostředkovává. Tím se stal nepostradatelným pomocníkem firem při zvládání logistických procesů napříč dodavatelským řetězcem. Uživatelům pomáhá zajistit vysledovatelnost, dodržovat FIFO a další požadované režimy; podporuje jejich operativnost i konkurenceschopnost.

Obrovský rozsah SSCC kódů

SSCC umožňuje identifikaci jakékoliv logistické jednotky. A nezáleží na tom, zda se jedná o karton, paletu nebo kontejner, který slouží k přepravě např. v námořní dopravě. O logistické jednotce označené SSCC kódem mají uživatelé přesný přehled po celé její cestě dodavatelsko-odběratelským řetězcem a jedním pípnutím, které jim oznámí správné sejmutí čárového kódu, ji okamžitě zaevidují. Obrovskou výhodou je rozsah SSCC kódů. Díky němu mohou firmy využít v závislosti 10 milionů až jednu miliardu identifikačních čísel.

Zdroj: GS1 Czech Republic

Stanice v Bubnech získává svoji podobu, vznikají i navazující estakády

Projekt modernizace trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Práce běží rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.

Podnikatele trápí stará osvětlení, okna a nedostatečné zateplení jejich budov. NRB přerozdělí 1,8 miliardy v rámci programu Nové úspory energie

Podnikatelé se ve svých budovách dennodenně potkávají s problémy, které zvyšují jejich účty za energie. Nedostatečné těsnění oken, špatné osvětlení nebo zateplení jsou jen hrstkou z problémů, kterým čelí. Se schválením Směrnice o energetické náročnosti budov Radou EU se navíc na renovace a úsporné budovy bude klást v příštích letech výrazně větší důraz a podnikatelé budou muset do přechodu na udržitelná řešení investovat nemalé částky.

VWFS boduje s inovovaným produktem Servisní prohlídky

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) nabízí svým zákazníkům pohodlný a efektivní způsob, jak udržet provozované vozidlo v nejlepším technickém stavu. Nový produkt Servisní prohlídky si mohou sjednat on-line pro nové i ojeté vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy. Zákazníci tak získají jistotu vysoké kvality servisu předepsaného výrobcem vozu, za předem sjednanou cenu až na několik let dopředu, bez ohledu na vývoj inflace v oblasti servisních služeb. Dalším bonusem je záruka mobility. Servisní prohlídky si objednaly už stovky zákazníků.