Zásilky na terminály Sazky nově doručí i WE|DO

08.02.2024 | Článek dne

Balíčky si zákazníci mohou vyzvednout na 400 nových místech po celé České republice

Služba Balíky, která umožňuje zákazníkům po celé České republice posílat i vyzvedávat zásilky prostřednictvím prodejních míst Sazka, rozšiřuje síť partnerských dopravců o logistickou společnost WE|DO. Od 31. 1. 2024 si zákazníci mohou nechat zaslat balíčky přes WE|DO na 400 Sazka terminálů. Sazka rozšířením partnerství reaguje na dlouhodobě rostoucí trh s doručováním zásilek a nabízí výdejní místa, která jsou v provozu i ve večerních hodinách či o víkendech. Jen v loňském roce prošlo přes Sazka terminály více než 5 milionů zásilek.

E-commerce a trh s doručováním zásilek dlouhodobě meziročně roste a jak firmy, tak spotřebitelé volají po větším množství výdejních míst a boxů. Řešením tak mohou být Sazka terminály. Balíčky lze jejich prostřednictvím posílat i vyzvedávat a jejich velkou výhodou je přívětivá otevírací doba – na rozdíl od běžných výdejních míst jsou totiž často otevřené do pozdních večerních hodin, o víkendech, a některé z nich dokonce nonstop.

Kromě Balíkovny od České pošty a společnosti DPD, které v rámci spolupráce se Sazkou doručují dohromady již na zhruba dva tisíce terminálů, od poloviny ledna letošního roku bude na terminály Sazky doručovat zásilky také další dopravce – společnost WE|DO. Na počátku spolupráce bude WE|DO zavážet hned 400 terminálů, odkud bude možné zásilky vyzvednout. Do budoucna je plánováno rozšíření služby také o možnost podání balíčků, podobně jako u ostatních partnerů.

„Od spuštění služby Balíky počet zásilek, které projdou našimi terminály, každoročně stoupá. Trend online nakupování a využívání balíkových služeb je už roky na vzestupu a my v Sazce se mu chceme přizpůsobit. Jako odpověď na zvyšující se zájem zákazníků jsme se proto rozhodli navázat partnerství právě s WE|DO, díky kterému budeme moci poskytnout pohodlné doručení další skupině zákazníků,“ komentuje zahájení spolupráce Jan Schmiedhammer, ředitel finančních a transakčních služeb společnosti Sazka.

Zájem o doručování na Sazka terminály roste

V roce 2022 zákazníci prostřednictvím existujících terminálů podali či vyzvedli více než 3 miliony zásilek. Loni počet vyzvednutých nebo podaných balíků přeskočil 5 milionů. Letos se očekává další nárůst zájmu. Zvolit jako místo doručení právě Sazka terminál je možné již v průběhu nákupu na e-shopu při volbě dopravce. Terminály jsou rozmístěné po celé České republice, při výběru místa doručení lze tedy dle adresy zvolit ten nejbližší bydlišti zákazníka.

„Zahájení partnerství se Sazkou vnímáme jako výhodné pro všechny strany; zákazníky, naši společnost WE|DO i celou skupinu Allegro. Uživatelé jistě ocení dobrou dostupnost a prodlouženou otevírací dobu terminálů Sazky. Rozšiřování sítě výdejních míst je pro nás ve WE|DO jednou z hlavních priorit, jelikož přímo souvisí se spokojeností našich zákazníků. Věříme proto, že Sazka terminály pomohou zvýšit efektivitu našich služeb, a zároveň umožní ještě lepší naplnění potřeb našich zákazníků,“ říká Tomáš Dejmek, manažer pro výdejní místa, WE|DO.

Zdroj: Sazka

Evropská raketa Ariane 6 odstartovala i díky českým firmám

V úterý 9. července večer ve 21:00 středoevropského letního času poprvé odstartovala nosná raketa Ariane 6 Evropské kosmické agentury (ESA). Na zajištění tohoto startu se významně podílely i české firmy díky ESA programu Ariane and Vega Development.

Škoda Kodiaq a Škoda Superb získaly hodnocení pět hvězdiček

Nejvyšší hodnocení pro nové modely Škoda Kodiaq a Superb: oba vozy byly oceněny maximálním možným počtem pěti hvězdiček v nezávislém referenčním testu bezpečnosti Euro NCAP. Škoda Kodiaq dosáhla 84 % a Škoda Superb získala 87 % z celkového maximálního počtu bodů. Tímto výsledkem pokračuje česká automobilka v sérii nejlepších hodnocení pro své vozy, a to i podle přísnějších kritérií zavedených v roce 2023. Každý nový model Škoda od roku 2008 byl oceněn pěti hvězdičkami.

Eiffelova věž pro Olympijský festival u jezera Most je již hotová. Stavba na místě bude probíhat 16. – 20. července

Replika Eiffelovy věže určená pro Olympijský festival u jezera Most má již všechny díly, které vznikly originálním 3D tiskem z recyklovaného oceánského plastu oPET, vyrobené. V pondělí budou naloženy v Praze a převezeny na místo akce u jezera Most. Následně bude během 5 dní na místě zkompletována a postavena do finální podoby. Návštěvníci ji budou moci poprvé shlédnout během slavnostního zahájení Olympijského festivalu 25. července. A následně po celou dobu jeho konání až do 11. srpna.