Automatizovaná úhrada mýta s DKV Box Europe už aj na Slovensku

27.03.2024 | FOCUS na Slovensko

DKV Mobility najnovšie umožňuje hradiť slovenské mýtne poplatky pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony pomocou palubnej jednotky DKV Box Europe. Doteraz bola úhrada mýta na Slovensku možná len prostredníctvom riešenia od slovenského prevádzkovateľa mýtneho systému.

DKV Box Europe sa veľmi ľahko inštaluje, konfiguruje a aktualizuje sa prostredníctvom mobilnej siete. Zákazníci, ktorí už majú DKV Box Europe, môžu jednoducho pridať a aktivovať funkciu úhrady slovenského mýta online bez toho, aby museli box vymeniť. 

Slovenský mýtny systém a DKV Box Europe sú v súlade s Európskou službou elektronického výberu mýta (EETS), ktorej cieľom je poskytnúť užívateľom prístup k spoplatneným cestám v Európe len s jednou zmluvou a jedným zariadením od poskytovateľa EETS.  

„Mnohí naši zákazníci v oblasti logistiky a dopravy prechádzajú cez Slovensko a využívajú ho ako centrálny logistický uzol s priamym dopravným napojením na susedné krajiny a na štáty juhovýchodnej Európy. Používaním palubnej jednotky DKV Box Europe na úhradu mýta môžu výrazne znížiť svoje administratívne náklady a pracovať efektívnejšie. S jedným zariadením, jednou zmluvou a jednou faktúrou prebieha úhrada bezproblémovo a automaticky,“ hovorí Jérôme Lejeune, výkonný riaditeľ divízie pre mýto a refundačné služby spoločnosti DKV Mobility.

DKV Box Europe pokrýva celkovo 16 mýtnych domén v 14 európskych krajinách – Belgicko, Bulharsko, Francúzsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko a Taliansko. Palubná jednotka pokrýva aj tunely Liefkenshoek v Belgicku a tunely Warnow a Herren v Nemecku. Môže sa používať aj na platenie mýta za most Storebælt v Dánsku a most Øresund vo Švédsku.

Zdroj: DKV Mobility

Rizikové krajiny vo východnej Európe sú pre podnikateľov lákavé. Je v nich nižší tlak na cenu a marže

Obchodovanie s rizikovými krajinami môže byť spojené s vyššou mierou neistoty, ale zároveň ponúka bohaté príležitosti, najmä vďaka nižšej konkurencii v porovnaní so Západom. Do tejto skupiny sa radia napríklad Srbsko, Turecko, Čierna Hora, Bosna a Hercegovina alebo Ukrajina. Po novom však môžu slovenské firmy využiť možnosť prefinancovania a poistenia pohľadávok, vďaka ktorému sa riziko v obchodovaní s týmito krajinami významne znižuje.

ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.