DACHSER otvoril nový moderný sklad v Martine

15.11.2023 | FOCUS na Slovensko

Investícia spoločnosti DACHSER v regióne Turiec postupne prinesie 50 nových pracovných miest.

Nový sklad spoločnosti DACHSER disponuje skladovacou plochou 2 227 m2 a 12 modernými skladovými bránami, čo umožňuje rýchle a efektívne nakladanie či vykladanie tovarov, pričom bude slúžiť ako centrum pre cross-docking, skladovanie a kontraktnú logistiku.

Primárnou funkciou skladu je jeho využitie ako prekládkový terminál. Aktuálne disponuje kapacitou 2.000 paletových pozícií pre skladovanie a kontraktnú logistiku, avšak kapacita expanzných priestorov umožňuje vytvorenie ďalších 5.000 paletových miest v budúcnosti.

„Sklad bol navrhnutý s ohľadom na efektívnosť a optimalizáciu našich logistických procesov. Zvýšený počet brán a možnosť manipulácie s veľkým množstvom tovaru nám umožní výrazne urýchliť procesy nakladania a vykladania a prinesie kvalitnejší a rýchlejší servis pre našich zákazníkov,“ hovorí Barbora Feťková, Branch Manager DACHSER v Martine.

S otvorením nového skladu v Martine prichádza aj rozšírenie priamych denných liniek v rámci siete DACHSER, a to do hubu v Lozorne, pobočky v Košiciach i nemeckého Hofu a Ohringenu. Ďalšie dva prekládkové terminály v Radeburgu a v Landsbergu sú obsluhované 2 až 4 krát do týždňa, podľa potrieb klientov. Optimalizácia logistických procesov a hustá sieť 396 pravidelných denných liniek v rámci siete DACHSER v Európe pre zákazníkov znamená nižšiu potrebu prekládok a s tým spojené minimalizovanie zdržaní v procese dodania.

Presťahovanie do nových priestorov prináša dvojnásobný počet nakladacích brán oproti pôvodnému skladu, moderné administratívne zázemie o rozlohe 430 m2 a nespočetné výhody nielen pre DACHSER, ale aj pre klientov. Zvýšená skladovacia kapacita, výrazne rýchlejšie procesy nakladania a vykladania, ako aj potenciál pre rozvoj kontraktnej logistiky sú len niektoré z výhod, ktoré nový sklad v Martine prináša.

Nový sklad DACHSER je strategicky umiestnený na severovýchodnej strane areálu ZŤS, s výbornou dostupnosťou obchvatu mesta a vzdialenosťou 5 minút do centra mesta Martin.

Zdroj: DACHSER

Evropská komise schválila joint venture Dachser & Fercam Italia S.r.l.

Evropská komise odsouhlasila převzetí 80 % společnosti Fercam v oblasti sběrné služby a kontraktní logistiky v Itálii společností Dachser. Po přezkoumání pravidel hospodářské soutěže schválila navrhované založení joint venture Dachser & Fercam Italia S.r.l.

Jediný výrobca motorov na Slovensku ich vyrobil už 7 miliónov

Kia Slovakia spustila výrobu motorov na Slovensku už v roku 2006. Dnes vyrába benzínové a naftové jednotky v dvoch samostatných halách, v ktorých zamestnáva viac ako sedemsto ľudí. Spomedzi všetkých doteraz vyrobených motorov tvorili 60 % benzínové agregáty, pričom v roku 2023 je tento pomer až 87 %. Aktuálne najvyrábanejšou je benzínová jednotka s objemom 1,6 litra T-GDI, určená napríklad pre modely Sportage aj vo verziách HEV a PHEV.

Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu slovenskej technologickej spoločnosti HMH, s.r.o., ktorá je výrobcom národného vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Ten dokáže prijímať signály z návestidiel na trati, merá okamžitú rýchlosť vlaku, prejdenú dráhu, kontroluje bdelosť rušňovodiča a ďalšie údaje potrebné k bezpečnému priebehu jazdy.