DACHSER rozširuje portfólio služieb pre B2C dodávky

16.02.2024 | FOCUS na Slovensko

Targo on-site fix je nový produkt, ktorý umožňuje dohodnúť s predajcom presný dátum doručenia už pri zadávaní objednávky.

Spotrebitelia od maloobchodu očakávajú veľa: nakupovanie kdekoľvek a kedykoľvek chcú a získanie objednaného tovaru v čase a mieste, ktorý im vyhovuje. Vo vysoko konkurenčnom trhovom prostredí majú najlepšiu pozíciu maloobchodníci, ktorí predávajú tovar prostredníctvom celej škály kanálov: od kamenných predajní až po internetové obchody. Základom takýchto sofistikovaných koncepcií viackanálového predaja sú výkonné dodávateľské reťazce, ktoré sa dokážu rýchlo prispôsobiť. DACHSER teraz v celej Európe uviedol na trh nový produkt targo on-site fix, ktorý podporuje koncepcie omnichannel svojich zákazníkov a umožňuje úplnú flexibilitu pri dohodovaní termínov dodania.

„V súčasnosti musia maloobchodníci a výrobcovia vyhovieť každej požiadavke spotrebiteľov na doručenie. Pre nás ako logistického partnera to znamená, že musíme neustále vyvíjať služby a procesy našej siete a zároveň pridávať jednoduchšie a rýchlejšie riešenia. Je to súčasť stratégie rastu našej európskej zbernej siete,“

Alexander Tonn, COO Road Logistics DACHSER

Pri výbere služby targo on-site fix si môžu spotrebitelia dohodnúť s predajcom pevný dátum doručenia. Takto im môže byť tovar doručený napríklad v čase, keď sa vrátia z dovolenky alebo keď nie sú v práci. Táto flexibilita sa ukázala ako hit a DACHSER profituje aj z jednoduchšieho plánovania a z toho, že tovar strávi menej času na pobočke.

Zdroj: Dachser

Rizikové krajiny vo východnej Európe sú pre podnikateľov lákavé. Je v nich nižší tlak na cenu a marže

Obchodovanie s rizikovými krajinami môže byť spojené s vyššou mierou neistoty, ale zároveň ponúka bohaté príležitosti, najmä vďaka nižšej konkurencii v porovnaní so Západom. Do tejto skupiny sa radia napríklad Srbsko, Turecko, Čierna Hora, Bosna a Hercegovina alebo Ukrajina. Po novom však môžu slovenské firmy využiť možnosť prefinancovania a poistenia pohľadávok, vďaka ktorému sa riziko v obchodovaní s týmito krajinami významne znižuje.

ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.