Dopyt po outsourcingu logistických služieb DB Schenker má rastúci trend

15.05.2024 | FOCUS na Slovensko

Tlak na kvalitu a rýchlosť dodávateľských reťazcov vedie firmy k tomu, že okrem prepravy prenechávajú profesionálom aj agendu skladovej logistiky. Na Slovensku reaguje DB Schenker na zvýšený záujem o outsousing v automotive a healthcare priemysle.

Popredný poskytovateľ logistických služieb, DB Schenker, reaguje na dopyt firiem po tzv. outsourcingu logistiky. Zabezpečuje pre nich skladovanie, kompletizáciu tovaru, vychystávanie zásielok aj všetky súvisiace procesy. Firmám tak zostáva viac času a peňazí na vlastné podnikanie.

Oustosursing logistických služieb

Pre výrobcov a dodávateľov je čoraz ťažšie splniť súčasné požiadavky na perfektné dodanie tovaru. Rovnako ako si u nás objednávajú prepravu, je pre nich výhodné delegovať na nás aj tú časť procesov, ktorá sa odohráva v skladoch. Vďaka rozsiahlej sieti logistických centier, zaškoleným zamestnancom, prepracovaným procesom a dlhoročnému know-how sme schopní ponúknuť službu v takej kvalite a s takými nákladmi, ktoré sa im jednoznačne oplatia,“ vysvetľuje Kateřina Říhová, riaditeľka logistiky v spoločnosti DB Schenker pre Slovensko a Českú republiku.

V prospech outsourcingu logistiky hovorí napríklad to, že firmy nemusia investovať do skladov, hľadať pre ne zamestnancov, ani sledovať zmeny predpisov a noriem. To im vo výsledku ušetrí náklady a hlavne čas, ktorý môžu venovať rozvoju svojho biznisu. „Výhodou je aj flexibilita, čo ocenia najmä spoločnosti, ktoré expandujú. S nami môžu navyše ľahko dodávať aj zákazníkom v zahraničí,“ dopĺňa Kateřina Říhová. Aktuálne služby outsourcingu logistiky vyhľadávajú na Slovensku spoločnosti naprieč priemyselnými odvetviami. Logistické služby zabezpečuje DB Schenker pre spoločnosti v HEALTHCARE priemysle, v AUTOMOTIVE priemysle, ale aj pre spoločnosti v POTRAVINÁRSKOM priemysle.

Ďalšie logistické služby

Komplexné logistické služby v DB Schenker využívajú najmä spoločnosti z oblasti high-tech alebo automotive. Často ide o diely, ktoré idú do výroby v systéme Just in Sequence, s čím má logistická spoločnosť bohaté skúsenosti a pomáha tak celý výrobný proces urýchliť a zefektívniť. Spolupráca s logistickým partnerom niektorým firmám umožnila tiež implementovať inovatívne systémy a metódy pre riadenie a distribúciu náhradných dielov. Efektívnejšie spracovanie dopytov sa potom premietlo do kratšej doby dodania. Outsourcing logistiky je ale zaujímavý aj pre ďalšie špecifické odbory, ako je napríklad zdravotníctvo. Firmy tohto zamerania si dobre uvedomujú, aké je administratívne náročné splniť všetky prísne požiadavky na hygienické a kvalitatívne normy a oceňujú, že DB Schenker už potrebné certifikáty má. Naprieč odbormi potom firmy čím ďalej tým viac vítajú aj udržateľné aspekty logistiky v DB Schenker, či už ide o využívanie fotovoltiky, úspory energií v skladoch alebo používanie manipulačnej techniky s alternatívnym pohonom.DB Schenker realizuje logistické operácie na mieru v štrnástich logistických centrách na Slovensku a v Českej republike. Aktuálne môže svoje kapacity ponúknuť napríklad vo svojich logistických prevádzkach v Žiline a Košiciach, ktoré majú optimálnu polohu napojenú na dopravnú infraštruktúru okolitých krajín, sú vhodné pre celé priemyselné spektrum priemyselných odvetví a k dispozícii je približne 2 000 m2 plochy. Zvýšenú potrebu práve po outsourcing logistike prináša v Košiciach očakávaný príchod automobilky VOLVO, ktorú minimálne v úvodných fázach plánovanej spolupráce využijú subdodávatelia.

Zdroj: DB Schenker

Baoli sa ďalej rozvíja a predstavuje svoj nový retrak KBR

Nový retrak Baoli KBR 14-20, ktorý navrhol výskumný a vývojový tím KION Group, sa už začína vyrábať v najmodernejšom výrobnom závode skupiny KION v čínskom Xiamene. Nový retrak ponúka veľmi dobrý výkon a variabilné prevedenie výšky zdvihu a nosnosti, zároveň výrazné zlepšenie produktivity a efektivity manipulácie s materiálom, pričom je vhodný pre širokú škálu využitia.

108 REAL ESTATE naďalej expanduje v strednej a východnej Európe – po novom bude poskytovať poradenstvo developerom a investorom v Rumunsku

Rumunsko je po Slovensku, Maďarsku a vzdialenejšej Indii ďalším miestom expanzie realitno- poradenskej spoločnosti 108 REAL ESTATE, ktorá tento rok oslavuje 15. výročie svojho úspešného pôsobenia na realitnom trhu. Rumunsko je racionálnym pokračovaním expanzie spoločnosti 108, ktorá sleduje najmä pohyb developerov, investorov a nájomcov v sektore výrobných ako aj logistických priemyselne zameraných nehnuteľností. Rumunský trh s nehnuteľnosťami ponúka dostatok parciel na výstavbu, generuje silný dopyt medzi nájomcami a v dôsledku toho vytvára potenciál pre vyššie výnosy investorov - miestna ekonomika ponúka stabilné ekonomické prostredie s tohtoročným predpokladaným rastom HDP o 3,5 %. 19 miliónov obyvateľov s rastúcimi príjmami predstavuje pre mnohé spoločnosti zaujímavý okruh zákazníkov.