Dotazník IRU k nedostatku vodičov

23.02.2023 | FOCUS na Slovensko

Z dôvodu globálneho problému s nedostatkom vodičov v cestnej doprave vykonáva Medzinárodné únia cestnej dopravy IRU každoročný prieskum, ktorým sleduje rozsah nedostatku vodičov, skúma hlavné príčiny a identifikuje riešenia.

ČESMAD Slovakia informuje, že údaje členov združenia sú pre získanie spoľahlivých údajov o tomto odvetví rozhodujúce. Spoločne je možné získať poznatky založené na údajoch a prinútiť orgány, aby podnikli odvážne kroky pri riešení nedostatku vodičov. Preto ČESMAD žiada o vyplnenie dotazníka, ktorý bude otvorený do 15. marca 2023, a je možné ho nájsť pod odkazom: https://www.research.net/r/DRIVERSHORTAGE2023?lang=cs

Výsledky prieskumu sú prístupné aj národným združeniam na svoju obhajobu a lobistické aktivity na národnej úrovni.

Zdroj: ČESMAD Slovakia, IRU

ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.

Automatizovaná úhrada mýta s DKV Box Europe už aj na Slovensku

DKV Mobility najnovšie umožňuje hradiť slovenské mýtne poplatky pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony pomocou palubnej jednotky DKV Box Europe. Doteraz bola úhrada mýta na Slovensku možná len prostredníctvom riešenia od slovenského prevádzkovateľa mýtneho systému.