ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

09.04.2024 | FOCUS na Slovensko

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.

Práci zde najde zhruba 20 nových zaměstnanců. ESA logistika již ve stejné lokalitě provozuje vlastní sklad o kapacitě 19 500 paletových míst. Celkem tak ESA logistika v areálu v Senci zaměstnává 140 lidí.

„Důvodem pro otevření nového skladu je nedostatek ploch v našem stávajícím skladu v Senci a z toho plynoucí potřeba jejich rozšíření pro potřeby nových klientů. Tím hlavním bude společnost dodávající softwarová a hardwarová IT řešení prostřednictvím elektronického obchodu, která je naším dlouholetým klientem v České republice, a nyní jí budeme logisticky podporovat i na slovenském trhu,“ říká Ingrid Domoráková, Logistics Manager společnosti ESA logistika na Slovensku, a dodává: „Výhodou pro všechny je i umístění nového skladu v bezprostřední blízkosti naší stávající budovy, kde je umístěna i centrála společnosti ESA logistika na Slovensku.“

Sklad díky svému přímému napojení na slovenskou dálniční síť umožňuje rychlé zásobování zemí střední Evropy. Funguje v multiklientském režimu, zatím je v provozu ve dvanáctihodinových cyklech ve všední dny a stále nabízí případným zájemcům volné prostory. Kromě služeb skladování a manipulace zde bude probíhat i specializované vychystávání zboží pro e-shop a balení zásilek pro koncové zákazníky. Prostor ve skladu umožňuje i poskytování služeb s přidanou hodnotou (VAS), jako je přebalování, etiketování a další operace se zbožím.

Zdroj: ESA logistika

Baoli sa ďalej rozvíja a predstavuje svoj nový retrak KBR

Nový retrak Baoli KBR 14-20, ktorý navrhol výskumný a vývojový tím KION Group, sa už začína vyrábať v najmodernejšom výrobnom závode skupiny KION v čínskom Xiamene. Nový retrak ponúka veľmi dobrý výkon a variabilné prevedenie výšky zdvihu a nosnosti, zároveň výrazné zlepšenie produktivity a efektivity manipulácie s materiálom, pričom je vhodný pre širokú škálu využitia.