Evolution Time Critical expanduje do strednej Európy

03.04.2023 | FOCUS na Slovensko

Globálny špecialista na expresnú urgentnú logistiku Evolution Time Critical (ETC) otvára pobočku v Bratislave na Slovensku odkiaľ plánuje poskytovať služby zákazníkom v strednej Európe. Do čela pobočky menuje Ladislava Balogha.

Slovensko je najväčším svetovým výrobcom automobilov na obyvateľa, pričom export súvisiaci s automobilovým priemyslom predstavuje zhruba polovicu slovenskej priemyselnej výroby. Nová kancelária bude hrať kľúčovú úlohu v podpore podnikania zákazníkov v strednej a východnej Európe, vrátane Maďarska a Českej republiky. Pobočka bude v plnej prevádzke od marca 2023.

Vzhľadom na to, že výrobné náklady po celom svete rastú, mnoho európskych výrobcov originálnych dielov (OEM) hľadá možnosti výroby v bližších destináciách pri zachovaní konkurencieschopnosti svojich produktov (tzv. nearshoring), čo zároveň predstavuje zníženie rizík na dodávateľské reťazce. Z týchto dôvodov mnoho dodávateľov automobilového priemyslu umiestňuje svoje výrobné závody do strednej a východnej Európy.

V súčasnej dobe sa zo Slovenska ročne vyvezie viac ako 1 000 000 vozidiel výrobcov VW, Stellantis, Kia, Jaguar Land Rover či produktov od viac ako 350 výrobcov originálnych dielov. Okrem toho spoločnosť Volvo Cars v snahe posilniť svoju výrobnú kapacitu pre akumulátorové elektrické vozidlá (BEV) čoskoro otvorí na Slovensku špecializovanú továreň na elektromobily – svoj prvý nový závod v Európe po 60 rokoch.

Bratislavská pobočka bude mať tiež za úlohu poskytovať svoje služby v Maďarsku, kde automobilový priemysel predstavuje 20 % národného exportu. V súčasnej dobe v krajine pôsobia štyria výrobcovia OEM, Audi, Mercedes-Benz, Opel a Suzuki. ETC je tak pripravené poskytovať rýchle logistické riešenia priamo na mieste.

„Naša expanzia do strednej a východnej Európy úzko súvisí s operáciami a ambíciami našich zákazníkov. Vzhľadom k robustnému a rastúcemu automobilovému sektoru a rastúcemu významu v rámci európskeho dodávateľského reťazca je schopnosť rýchlo a efektívne dodávať núdzové logistické riešenia v tomto regióne zásadné pre našu globálnu sieť.“

Graham Little, výkonný riaditeľ spoločnosti Evolution Time Critical

Ladislav Balogh, ktorý predtým pôsobil ako Air&Sea manager pre strednú Európu v spoločnosti GEFCO (teraz CEVA Logistics), nastúpil do ETC a je poverený vedením slovenskej pobočky a jej obchodných aktivít v Strednej Európe. 

„Naším cieľom a dlhodobou stratégiou je poskytovať klientom kvalitné a prvotriedne služby s osobným prístupom ku každému zákazníkovi. Tím Evolution Time Critical je zložený zo špecialistov, ktorí sa nezľaknú žiadnej výzvy a sú schopní našim zákazníkom poradiť a navrhnúť čo najlepšie možné riešenie vo chvíľach, kedy sa každá minúta počíta.“

Ladislav Balogh, vedúcí slovenskej pobočky a jej obchodných aktivít v Strednej Európe
Ladislav Balogh, vedúcí slovenskej pobočky a jej obchodných aktivít v Strednej Európe

Práve na kvalitných ľuďoch v tíme a osobnom prístupe ku klientom chce Balogh stavať služby Evolution Time Critical na Bratislavskej pobočke.

Nová slovenská kancelária bude priamo prepojená so sieťou pobočiek Evolution Time Critical vo Veľkej Británii, USA, Nemecku, Číne a v Španielsku. S rozširujúcou sa globálnou sieťou a špecializovanými regionálnymi špecialistami ETC upevňuje svoju pozíciu jedného z najvšestrannejších a najprepojenejších poskytovateľov urgentnej logistiky na svete.

Zdroj: Evolution Time Critical

Jediný výrobca motorov na Slovensku ich vyrobil už 7 miliónov

Kia Slovakia spustila výrobu motorov na Slovensku už v roku 2006. Dnes vyrába benzínové a naftové jednotky v dvoch samostatných halách, v ktorých zamestnáva viac ako sedemsto ľudí. Spomedzi všetkých doteraz vyrobených motorov tvorili 60 % benzínové agregáty, pričom v roku 2023 je tento pomer až 87 %. Aktuálne najvyrábanejšou je benzínová jednotka s objemom 1,6 litra T-GDI, určená napríklad pre modely Sportage aj vo verziách HEV a PHEV.

Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu slovenskej technologickej spoločnosti HMH, s.r.o., ktorá je výrobcom národného vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Ten dokáže prijímať signály z návestidiel na trati, merá okamžitú rýchlosť vlaku, prejdenú dráhu, kontroluje bdelosť rušňovodiča a ďalšie údaje potrebné k bezpečnému priebehu jazdy.