FM Logistic zastreší spoločnosti Mattel logistiku v Španielsku a Portugalsku

01.11.2023 | FOCUS na Slovensko

Spoločnosť FM Logistic, medzinárodný logistický operátor, začala spolupracovať so spoločnosťou Mattel, známym americkým výrobcom hračiek. FM Logistic odteraz zabezpečuje logistické operácie pre Mattel v Španielsku a Portugalsku zo svojej modernej logistickej platformy v Illescas v Tolede.

Na podporu tejto spolupráce spoločnosť FM Logistic vyčlenila jeden z modulov svojej logistickej platformy špeciálne na túto činnosť. Rozsah distribúcie pokrýva celý Pyrenejský polostrov, Španielsko a Portugalsko a tiež ich ostrovy.

Komplexné služby, ktoré FM Logistic ponúka spoločnosti Mattel, zahŕňajú: kontrolu všetkých potrebných dokumentov pred príchodom kontajnerov do prístavu , spojenie s rôznymi prepravnými spoločnosťami v prístave Valencia na účely odovzdania dokumentov, colné zastúpenie s riadením colného odbavenia, dokumentárne a fyzické kontroly, špedičné služby, skladovanie, prípravu objednávok, manipuláciu a vykládku nákladných vozidiel a kontajnerov.

„Okrem toho čoskoro rozšírime našu spoluprácu so spoločnosťou Mattel o co-packingové služby, čím poskytneme ešte komplexnejšie a individualizovanejšie logistické riešenia“, dodáva Elisa López, manažérka prevádzky pre Mattel v spoločnosti FM Logistic Illescas.

Spoločnosť Mattel, ktorá je ikonou hračkárskeho priemyslu, má v portfóliu svetoznáme značky ako Barbie, Hot Wheels, Mega, UNO, Matchbox, Polly Pocket, Masters, Little People, Imaginext a Mattel Games.

Vďaka tímu až 60 ľudí, ktorí sa venujú výlučne operáciám spoločnosti Mattel, sa FM Logistic dynamicky prispôsobuje rôznym obdobiam roka a vrcholom aktivít. Táto flexibilita je kľúčom k podpore spoločnosti, ktorej činnosť má takú výraznú sezónnosť, pri dosahovaní jej cieľov.

V súčasnom období príprav vianočnej kampane sa činnosť exponenciálne znásobuje. „Snažíme sa zabezpečiť, aby sa výrobky Mattel dostali na miesto určenia v správnom čase a v perfektnom stave. Záleží nám na tom, aby sa všetci zákazníci mohli tešiť zo svojich obľúbených hračiek,“ dodala Elisa López.

Zdroj: FM Logistic

Jediný výrobca motorov na Slovensku ich vyrobil už 7 miliónov

Kia Slovakia spustila výrobu motorov na Slovensku už v roku 2006. Dnes vyrába benzínové a naftové jednotky v dvoch samostatných halách, v ktorých zamestnáva viac ako sedemsto ľudí. Spomedzi všetkých doteraz vyrobených motorov tvorili 60 % benzínové agregáty, pričom v roku 2023 je tento pomer až 87 %. Aktuálne najvyrábanejšou je benzínová jednotka s objemom 1,6 litra T-GDI, určená napríklad pre modely Sportage aj vo verziách HEV a PHEV.

Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu slovenskej technologickej spoločnosti HMH, s.r.o., ktorá je výrobcom národného vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Ten dokáže prijímať signály z návestidiel na trati, merá okamžitú rýchlosť vlaku, prejdenú dráhu, kontroluje bdelosť rušňovodiča a ďalšie údaje potrebné k bezpečnému priebehu jazdy.