FM Logistic zastreší spoločnosti Mattel logistiku v Španielsku a Portugalsku

01.11.2023 | FOCUS na Slovensko

Spoločnosť FM Logistic, medzinárodný logistický operátor, začala spolupracovať so spoločnosťou Mattel, známym americkým výrobcom hračiek. FM Logistic odteraz zabezpečuje logistické operácie pre Mattel v Španielsku a Portugalsku zo svojej modernej logistickej platformy v Illescas v Tolede.

Na podporu tejto spolupráce spoločnosť FM Logistic vyčlenila jeden z modulov svojej logistickej platformy špeciálne na túto činnosť. Rozsah distribúcie pokrýva celý Pyrenejský polostrov, Španielsko a Portugalsko a tiež ich ostrovy.

Komplexné služby, ktoré FM Logistic ponúka spoločnosti Mattel, zahŕňajú: kontrolu všetkých potrebných dokumentov pred príchodom kontajnerov do prístavu , spojenie s rôznymi prepravnými spoločnosťami v prístave Valencia na účely odovzdania dokumentov, colné zastúpenie s riadením colného odbavenia, dokumentárne a fyzické kontroly, špedičné služby, skladovanie, prípravu objednávok, manipuláciu a vykládku nákladných vozidiel a kontajnerov.

„Okrem toho čoskoro rozšírime našu spoluprácu so spoločnosťou Mattel o co-packingové služby, čím poskytneme ešte komplexnejšie a individualizovanejšie logistické riešenia“, dodáva Elisa López, manažérka prevádzky pre Mattel v spoločnosti FM Logistic Illescas.

Spoločnosť Mattel, ktorá je ikonou hračkárskeho priemyslu, má v portfóliu svetoznáme značky ako Barbie, Hot Wheels, Mega, UNO, Matchbox, Polly Pocket, Masters, Little People, Imaginext a Mattel Games.

Vďaka tímu až 60 ľudí, ktorí sa venujú výlučne operáciám spoločnosti Mattel, sa FM Logistic dynamicky prispôsobuje rôznym obdobiam roka a vrcholom aktivít. Táto flexibilita je kľúčom k podpore spoločnosti, ktorej činnosť má takú výraznú sezónnosť, pri dosahovaní jej cieľov.

V súčasnom období príprav vianočnej kampane sa činnosť exponenciálne znásobuje. „Snažíme sa zabezpečiť, aby sa výrobky Mattel dostali na miesto určenia v správnom čase a v perfektnom stave. Záleží nám na tom, aby sa všetci zákazníci mohli tešiť zo svojich obľúbených hračiek,“ dodala Elisa López.

Zdroj: FM Logistic

Napriek súčasným výzvam má vodík v mobilite budúcnosť

Súčasný pohľad na nízkoemisnú dopravu a logistiku sa už nemusí spájať výlučne s elektromobilitou. V súčasnosti sa pozornosť venuje aj iným alternatívnym palivám, medzi ktorými je vodík jedným z najsľubnejších. O jeho výhodách a potenciáli širšieho využitia sme sa rozprávali so Zuzanou Janatovou, manažérkou rozvoja podnikania v oblasti vodíka pre mobilitu spoločnosti Air Products.

Rok 2024 je pre Slovensko rokom veľkých výziev

Slovenská republika od svojho vzniku prešla veľmi dynamickým, ale súčasne aj zložitým vývojom reflektujúcim zvraty v medzinárodnom aj vo vnútropolitickom vývoji. Slovensko v roku 2024 je inou a určite lepšou krajinou, akou bolo pri svojom vzniku. Posun vnímame nielen v celkovej ekonomickej situácii, ale aj v sociálnej oblasti či v medzinárodnom postavení našej krajiny.