Mýto v Taliansku: DKV BOX ITALIA FLEET umožňuje platiť mýto pre vozidlá s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony

08.11.2023 | FOCUS na Slovensko

Palubnú jednotka DKV Mobility pre Taliansko možno používať na platby mýta pre osobné aj ľahké úžitkové vozidlá a motocykle.

DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, zaradila najnovšie do ponuky aj palubnú jednotku DKV BOX ITALIA FLEET. Jednotka je určená pre vozidlá s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony a umožňuje úhradu mýtnych poplatkov v Taliansku. Doteraz bola k dispozícii len pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony, avšak aktuálne ju môžu používať aj osobné a ľahké úžitkové vozidlá alebo motocykle. Palubnú jednotku ocenia najmä spoločnosti so zmiešanými vozovými parkami, pretože im poskytne pohodlné a transparentné účtovanie mýta pre všetky vozidlá využívajúce diaľnice v pevninskej časti Talianska.

„Rozšírenie tejto mýtnej služby je pre nás významným míľnikom. Našim zákazníkom uľahčí platbu mýta v Taliansku pre všetky vozidlá. Rád by som poďakoval AISCAT, talianskemu združeniu prevádzkovateľov talianskych diaľnic a tunelov, za ich dôveru a za udelenie štatútu certifikovaného poskytovateľa,“ hovorí Jérôme Lejeune, generálny riaditeľ divízie mýtnych a refundačných služieb spoločnosti DKV Mobility.

Spoločnosť DKV Mobility ponúka mýtne riešenia pre viac ako 30 európskych krajín s cieľom poskytnúť svojim zákazníkom čo najtransparentnejšie a najjednoduchšie zúčtovanie mýta. Digitálne nástroje ako DKV Analytics a Toll Product Overview 2.0 poskytujú zákazníkom DKV Mobility komplexný prehľad o všetkých výdavkoch na mýto.

Zdroj: Seesame Communication Experts

ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.

Automatizovaná úhrada mýta s DKV Box Europe už aj na Slovensku

DKV Mobility najnovšie umožňuje hradiť slovenské mýtne poplatky pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony pomocou palubnej jednotky DKV Box Europe. Doteraz bola úhrada mýta na Slovensku možná len prostredníctvom riešenia od slovenského prevádzkovateľa mýtneho systému.