Rozšírenie ARETE Parku Dunajská Streda získalo stavebné povolenie

05.03.2024 | FOCUS na Slovensko

Expanze ARETE Parku Dunajská Streda získala stavební povolení. Nabídne dalších 13 000 m2 moderních prostor pro skladování, logistiku či lehkou výrobu, a to v dojezdové vzdálenosti Bratislavy, Budapešti a Vídně.

Nový nájomca získa budovu, ktorá spĺňa najvyššie technické štandardy, kancelárie a prispôsobené spoločenské priestory. Na prenájom budú k dispozícii jednotky s rozlohou od 3 000 m2 a nájomné priestory budú k dispozícii do 8 mesiacov.

„Som rád, že po dvanástich mesiacoch tvrdej práce ďalej rozširujeme ponuku lukratívnych priestorov pre expanziu kvalitných spoločností na Slovensku. Zaznamenávame tiež opätovné postupné zhodnocovanie nášho portfólia nehnuteľností a investícií. Teším sa na plánovanú výstavbu a rozširovanie možností areálu,“ komentoval rozšírenie areálu spoluzakladateľ ARETE Lubor Svoboda.

Existujúci areál s rozlohou takmer 30 000 m2 už využíva spoločnosť BSK Transports z talianskej skupiny Bracchi, ktorá dlhodobo pôsobí na Slovensku. Aj táto budova spĺňa vysoký technický štandard triedy A a má najmodernejšie technické parametre.

ARETE Park Dunajská Streda sa nachádza v dojazdovej vzdialenosti od troch veľkých miest: Bratislavy, Budapešti a Viedne. Cesta do Bratislavy trvá 20 minút po diaľnici R7.

Zdroj: ARETE

Rizikové krajiny vo východnej Európe sú pre podnikateľov lákavé. Je v nich nižší tlak na cenu a marže

Obchodovanie s rizikovými krajinami môže byť spojené s vyššou mierou neistoty, ale zároveň ponúka bohaté príležitosti, najmä vďaka nižšej konkurencii v porovnaní so Západom. Do tejto skupiny sa radia napríklad Srbsko, Turecko, Čierna Hora, Bosna a Hercegovina alebo Ukrajina. Po novom však môžu slovenské firmy využiť možnosť prefinancovania a poistenia pohľadávok, vďaka ktorému sa riziko v obchodovaní s týmito krajinami významne znižuje.

ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.