Skupina C.S.CARGO posilňuje svoju pozíciu na slovenskom trhu akvizíciou NAD – RESS Senica

18.06.2024 | FOCUS na Slovensko

Dopravná a logistická skupina C.S.CARGO úspešne dokončila akvizíciu takmer 82 % spoločnosti NAD - RESS Senica a.s., ktorá je jedným z kľúčových hráčov v oblasti chladiarenskej distribúcie a zákazníckeho servisu v segmente FMCG na Slovensku. Skupina C.S.CARGO týmto krokom výrazne posilňuje svoju pozíciu na slovenskom trhu a rozširuje svoje kapacity v oblasti špecializovaných prepravných služieb.

Spoločnosť NAD – RESS Senica a.s. sa v priebehu rokov vypracovala na jedného z popredných poskytovateľov logistických služieb na slovenskom trhu, ktorý sa špecializuje na široké spektrum činností, od distribúcie chladeného tovaru cez medzinárodnú kamiónovú dopravu a zákaznícky servis v segmente FMCG až po colné služby. Disponuje vozovým parkom 212 vozidiel, prevažne značiek Mercedes a Volvo, čo zabezpečuje vysoký štandard ponúkaných služieb. Vďaka flexibilnej logistike a schopnosti rýchlo reagovať na požiadavky trhu spoločnosť efektívne a spoľahlivo plní potreby klientov. NAD – RESS Senica a.s. do svojich procesov aktívne zapracováva aj environmentálne aspekty, snaží sa minimalizovať svoju ekologickú stopu a prispieva k rozvoju udržateľnejších logistických operácií, čo je v súlade s cieľmi spoločnosti C.S.CARGO zlepšiť environmentálnu udržateľnosť svojich služieb.

„Začlenenie spoločnosti NAD – RESS Senica a.s. do našej skupiny nám poskytuje cenné príležitosti na posilnenie našich aktivít, najmä na slovenskom národnom trhu. Táto akvizícia nám zabezpečí rozšírenie nášho portfólia o špeciálne zariadenia na distribúciu chladeného tovaru, čo nám umožní lepšie reagovať na požiadavky zákazníkov a ponúkať komplexnejšie služby. Okrem toho nám toto spojenie umožní využiť prevádzkové synergie, ktoré zvýšia efektivitu a konkurencieschopnosť nášho podnikania,“ povedal Aleš Willert, generálny riaditeľ skupiny C.S.CARGO.

Pavol Halabrín, jediný akcionár NAD – RESS Senica a.s., vysvetlil: „Sme radi, že sa stávame súčasťou skupiny C.S.CARGO. Toto spojenie nám otvára nové možnosti rastu a inovácií v našom odvetví. Vďaka spoločným zdrojom a technológiám môžeme zvýšiť efektivitu a naďalej poskytovať naše služby vo vysokej kvalite.“

Zdroj: C.S.CARGO

Cestné vlaky: Efektivita, úspory a ekológia v jednom

Cestné vlaky sú jednoduché, ale veľmi účinné riešenie, ktoré výrazne zvyšuje efektivitu prepravy tovaru. Geis využíva tieto súpravy na svojich najvyťaženejších trasách. Vďaka nim prepravuje zásielky úspornejšie, a navyše ekologickejšie.

Inteligentné logistické procesy od STILL ako základ dlhodobej flexibility

Flexibilita, krátke výrobné cykly, maximálna efektivita a, samozrejme, čo najkvalitnejšie bezpečnostné systémy a opatrenia pre zamestnancov, techniku aj tovar – a to všetko pod tlakom neprestajne rastúcej konkurencie a zvyšujúceho sa tlaku na finančné náklady. Veľa spoločností čelí práve týmto alebo podobným výzvam. Optimalizácia procesov na mieru je nevyhnutným predpokladom pre udržateľné zvyšovanie efektivity a dlhodobú flexibilitu. STILL, špecialista na intralogistické riešenia so sídlom v Hamburgu, sa špecializuje práve na SMART optimalizovanie logistických procesov v spoločnostiach z rôznych odvetví.

Správa o trvalej udržateľnosti 2023: Spoločnosť DKV Mobility znížila emisie CO2 o 50,4 percenta

Spoločnosť DKV Mobility, popredná európska B2B platforma pre platby a riešenia na cestách, zverejnila Správu o trvalej udržateľnosti v roku 2023, ktorá informuje o stratégií spoločnosti DKV Mobility v oblasti ESG (ochrana životného prostredia, spoločenská zodpovednosť a zodpovedné riadenie firmy) a o jej záväzkoch a dosiahnutom pokroku pri realizácií cieľov v oblasti ESG.