Spoločnosť Linde Material Handling sa zameriava na „Green Performance“

28.02.2023 | FOCUS na Slovensko

Návrhy, odporúčania a riešenia pre nové investície – to všetko nájdu návštevníci veľtrhu LogiMAT na celkovo troch výstavných plochách spoločnosti Linde Material Handling. Pod heslom „Green Performance“ sa tento rok zameriava na témy energie a udržateľnosti. Ďalšími témami sú automatizácia, pohoda vodiča a množstvo nových vozidiel.

Linde Material Handling predstaví v termíne od 25. do 27. apríla 2023 v stuttgartskom EXPO centre na ploche 552 m² v hale 10 (stánky B21 a B17) svoju širokú ponuku vozíkov, aplikácií, poradenstva a služieb. Okrem toho bude medzi halami 8 a 10 k dispozícii priestranná vonkajšia plocha s ukážkami vozíkov, kde budú mať návštevníci možnosť vyskúšať si vybrané vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky. Linde Material Handling tiež predstaví širokú škálu dostupných typov pohonov v tretej časti Rothausparku, ktorá spája dve haly výstaviska. Pod heslom „Správna energia“ spoločnosť Linde Material Handling ponúka najvhodnejší typ pohonu alebo batérie, ktoré sú konfigurované pre konkrétne prevádzkové potreby.

„Riešenia s priemyselnými vozíkmi od Linde Material Handling predstavujú špičkový výkon pri manipulácii s tovarom,“ zdôrazňuje Stefan Prokosch, senior viceprezident v Linde Material Handling. „Vďaka inovatívnym technológiám a viacerým vylepšeniam prinášame vyššiu produktivitu pre našich zákazníkov.“ Jedným z príkladov sú návrhy na optimalizáciu spotreby energie, vďaka ktorým priemyselné a logistické podniky nielen zlepšujú svoju klimatickú stopu, ale zároveň majú pod kontrolou náklady na energiu. „Týmto spôsobom spájame výkon, udržateľnosť a energetickú hospodárnosť, a tým zabezpečujeme konkurencieschopnosť našich zákazníkov,“ zdôrazňuje Prokosch. V Stuttgarte sa prvýkrát predstaví aj inteligentná softvérová aplikácia Linde connect:charger, ktorá sprehľadňuje spotrebu energie nabíjačiek a riadi ich výkon tak, aby sa predchádzalo nákladným energetickým špičkám. Pomocou ďalšej aplikácie, Linde Energy Manager, možno tento princíp rozšíriť a aktívne plánovať energetické požiadavky pre celú spoločnosť. „To sa oplatí najmä vtedy, ak si podnik vyrába vlastnú energiu (napr. pomocou fotovoltického systému) a je ochotný pôsobiť na trhu s energiou,“ vysvetľuje Stefan Prokosch.

Nový rad elektrických vozíkov Linde X35 až X50 bude predstavený na veľtrhu LogiMAT ako ďalší vynikajúci príklad „ekologického výkonu“. Tieto modely sú ergonomické, výkonné a rovnako vhodné na použitie v exteriéri ako spaľovacie vozíky. Spájajú v sebe ekologické výhody elektrického pohonu a sú potenciálne neutrálne z hľadiska emisií CO2. „Linde Material Handling je tak v súčasnosti lídrom na trhu v oblasti efektívnych vozíkov s elektrickým či spaľovacím motorom,“ zdôrazňuje Prokosch.

Rôzne tematické časti v hlavnom výstavnom stánku v hale 10 poskytujú prostredie pre ďalšie inovácie, ktoré budú mať na veľtrhu premiéru. Najvýznamnejšou novinkou v oblasti skladovania a vychystávania je nový modulárny vertikálny vychystávač Linde V so zdvíhacou plošinou, rýchlosťou pohybu až 13 km/h a výškou uchopenia až 14,5 metra. Je navrhnutý pre maximálny výkon. Na výber sú rôzne užitočné zaťaženia, konštrukcie kabín, asistenčné systémy, varianty stožiarov a veľkosti batérií. V novom modeli Linde V je najvyššou prioritou predovšetkým bezpečnosť a ergonómia. Napríklad ovládací panel V modulu môže byť podľa potreby namontovaný na strane stožiara, na strane zaťaženia alebo na oboch stranách. Novo navrhnutý podvozok a vylepšené ramená nákladného priestoru zároveň zabezpečujú väčšiu stabilitu a manévrovateľnosť.

V oblasti nakladania a vykladania sú novinkou nové nízkoplošné nákladné vozidlá Linde T20 SP. Obsluha stojí vo vozidle pod uhlom 45°, aby mala lepší výhľad v oboch smeroch. Nový rad zvyšuje rýchlosť jazdy až na 14 km/h. Dvojpodlažné nakladače Linde D12 HP SP sa vyznačujú zvýšenou rýchlosťou zdvíhania a spúšťania. Dopravný sektor reaguje na rastúci dopyt po automatizačných riešeniach, ktorý je vyvolaný nedostatkom kvalifikovaných pracovníkov a hľadaním ďalších možností optimalizácie procesov, väčšej flexibility v toku tovaru a vyššej bezpečnosti prevádzky. Spoločnosť Linde Material Handling ukáže návštevníkom veľtrhu, ako sa dajú vyriešiť jednotlivé výzvy v oblasti intralogistiky. Ponuka produktov a služieb spoločnosti Linde Material Handling siaha od autonómnych mobilných prepravných robotov a štandardných aplikácií s automatizovanými priemyselnými vozíkmi až po komplexné riešenia realizované ruka v ruke so sesterskou spoločnosťou skupiny a špecialistom na automatizáciu Dematic.

Čím lepšia je ich podpora a ochrana vodičov pri práci, tým rýchlejšie, bezpečnejšie a zdravšie môžu pracovať. Preto spoločnosť Linde Material Handling venuje vodičom samostatný priestor vo vonkajšom areáli. Okrem iného budú vystavené inovatívne alternatívy volantu: miniwheel a joystick, oddelenie pracoviska vodiča na vysokozdvižných vozíkoch a skladových zariadeniach na ochranu pred vibráciami spôsobenými človekom a rôzne bezpečnostné a asistenčné systémy.

„Ako komplexný poskytovateľ riešení materiálového toku nechceme nechať žiadne želanie zákazníka nesplnené. Preto predajní poradcovia našich sieťových partnerov a produktoví experti spoločnosti Linde Material Handling na veľtrhu LogiMAT robia všetko pre to, aby spolu s návštevníkmi našli riešenia na mieru a do budúcnosti,“ hovorí Prokosch.

Zdroj: Linde Material Handling

Baoli sa ďalej rozvíja a predstavuje svoj nový retrak KBR

Nový retrak Baoli KBR 14-20, ktorý navrhol výskumný a vývojový tím KION Group, sa už začína vyrábať v najmodernejšom výrobnom závode skupiny KION v čínskom Xiamene. Nový retrak ponúka veľmi dobrý výkon a variabilné prevedenie výšky zdvihu a nosnosti, zároveň výrazné zlepšenie produktivity a efektivity manipulácie s materiálom, pričom je vhodný pre širokú škálu využitia.