Spoločnosť MTS otvorila novú kancelársku budovu

17.02.2023 | FOCUS na Slovensko

Jeseň roku 2022 sa niesla v znamení krásneho, hoc chladného počasia i významného míľnika firmy MTS. Podarilo sa jej dokončiť a za účasti jej partnerov a širokej verejnosti i slávnostne otvoriť novú kancelársku budovu B3, ktorá sa stala dominantou jej technologického parku v Krivej.

Cieľom bolo vytvoriť pre zamestnancov spoločnosti aj jej zákazníkov priestory, kde sa budú cítiť príjemne a kde sa im bude dobre pracovať. Projekt pochádza z dielne architektonického štúdia Form A21. Výsledkom je krásna nadčasová architektúra a miesto, kde je radosť tvoriť moderné technológie.

V novej budove sa nachádza recepcia, kancelárie pre projektové tímy i servisný tím, nové zasadacie miestnosti a miesto si tu našiel aj generálny riaditeľ. Najzaujímavejšou časťou je určite Skybar na najvyššom poschodí. Zamestnanci a návštevy si v ňom môžu vychutnať skvelú kávu v peknom prostredí s výhľadmi na prírodu a v lepšom počasí aj posedieť na terase.

Jedným z cieľov spoločnosti MTS je aj zlepšovanie pracovného prostredia. Preto jej veľmi záleží na tom, aby sa jej zamestnanci cítili v práci a v priestoroch firmy dobre. Spoločnosti MTS taktiež záleží na kvalitnej architektúre, ktorá dokáže pohladiť oko a potešiť dušu.

Do areálu MTS v Krivej čoskoro pribudne aj nová výrobná hala, ktorá je momentálne vo výstavbe.

Spoločnosť MTS otvorila novú kancelársku budovu

Zdroj: MTS

Rizikové krajiny vo východnej Európe sú pre podnikateľov lákavé. Je v nich nižší tlak na cenu a marže

Obchodovanie s rizikovými krajinami môže byť spojené s vyššou mierou neistoty, ale zároveň ponúka bohaté príležitosti, najmä vďaka nižšej konkurencii v porovnaní so Západom. Do tejto skupiny sa radia napríklad Srbsko, Turecko, Čierna Hora, Bosna a Hercegovina alebo Ukrajina. Po novom však môžu slovenské firmy využiť možnosť prefinancovania a poistenia pohľadávok, vďaka ktorému sa riziko v obchodovaní s týmito krajinami významne znižuje.

ESA logistika otevírá další sklad v Senci na Slovensku

Společnost ESA logistika otevřela na Slovensku v Senci nedaleko Bratislavy nový sklad pro suché zboží. Sklad je umístěn v logistickém P3 Parku v bezprostřední blízkosti dálnice D1 a nabídne 12 650 m2 skladové plochy pro 15 400 paletových míst.