Spoločnosť MTS otvorila novú kancelársku budovu

17.02.2023 | FOCUS na Slovensko

Jeseň roku 2022 sa niesla v znamení krásneho, hoc chladného počasia i významného míľnika firmy MTS. Podarilo sa jej dokončiť a za účasti jej partnerov a širokej verejnosti i slávnostne otvoriť novú kancelársku budovu B3, ktorá sa stala dominantou jej technologického parku v Krivej.

Cieľom bolo vytvoriť pre zamestnancov spoločnosti aj jej zákazníkov priestory, kde sa budú cítiť príjemne a kde sa im bude dobre pracovať. Projekt pochádza z dielne architektonického štúdia Form A21. Výsledkom je krásna nadčasová architektúra a miesto, kde je radosť tvoriť moderné technológie.

V novej budove sa nachádza recepcia, kancelárie pre projektové tímy i servisný tím, nové zasadacie miestnosti a miesto si tu našiel aj generálny riaditeľ. Najzaujímavejšou časťou je určite Skybar na najvyššom poschodí. Zamestnanci a návštevy si v ňom môžu vychutnať skvelú kávu v peknom prostredí s výhľadmi na prírodu a v lepšom počasí aj posedieť na terase.

Jedným z cieľov spoločnosti MTS je aj zlepšovanie pracovného prostredia. Preto jej veľmi záleží na tom, aby sa jej zamestnanci cítili v práci a v priestoroch firmy dobre. Spoločnosti MTS taktiež záleží na kvalitnej architektúre, ktorá dokáže pohladiť oko a potešiť dušu.

Do areálu MTS v Krivej čoskoro pribudne aj nová výrobná hala, ktorá je momentálne vo výstavbe.

Spoločnosť MTS otvorila novú kancelársku budovu

Zdroj: MTS

Jediný výrobca motorov na Slovensku ich vyrobil už 7 miliónov

Kia Slovakia spustila výrobu motorov na Slovensku už v roku 2006. Dnes vyrába benzínové a naftové jednotky v dvoch samostatných halách, v ktorých zamestnáva viac ako sedemsto ľudí. Spomedzi všetkých doteraz vyrobených motorov tvorili 60 % benzínové agregáty, pričom v roku 2023 je tento pomer až 87 %. Aktuálne najvyrábanejšou je benzínová jednotka s objemom 1,6 litra T-GDI, určená napríklad pre modely Sportage aj vo verziách HEV a PHEV.

Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu slovenskej technologickej spoločnosti HMH, s.r.o., ktorá je výrobcom národného vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Ten dokáže prijímať signály z návestidiel na trati, merá okamžitú rýchlosť vlaku, prejdenú dráhu, kontroluje bdelosť rušňovodiča a ďalšie údaje potrebné k bezpečnému priebehu jazdy.