„Uvoľniť laná!“ – Rakúska výstava lodí – BOOT TULLN od 2. do 5. marca 2023

17.02.2023 | FOCUS na Slovensko

Najväčšia a najrozmanitejšia špecializovaná výstava v srdci Európy.

Motto rakúskej výstavy lodí Boot Tulln znie „Absolútny vodný šport“. Táto výstava je každoročným miestom stretnutí rakúskych fanúšikov vodných športov v ideálnom čase pred začiatkom sezóny. 360 vystavovateľov predstaví kompletný prierez svetom vodných športov: motorové člny, plachetnice, luxusné jachty, elektrické člny, kanoe, kajaky, zábavný šport, potápanie, dovolenky na lodi, charterové lode a veľa príslušenstva.

Rakúska výstava lodí – BOOT TULLN je rakúskym náhľadom do sveta noviniek: zlatým klincom programu v oblasti motorových jácht a lodí bude prezentácia člna De Antonio 36 od spoločnosti Baotic Yachting, ktorý získal ocenenie „Európsky motorový čln roka“. TopYacht prichádza so svetovou premiérou lode Centurion FI25. Okrem nich sa budete môcť pokochať mnohými rakúskymi premiérami lodí a člnov: Beneteau GT41, Sea Ray Sundancer 320, Saxdor 320 GTC, Bavaria SR36 a takisto Wellcraft 355.

V oblasti elektromobility na vode rozširuje rakúska výstava lodí – BOOT TULLN ďalej svoju hlavnú úlohu na trhu. Návštevníci sa môžu tešiť na veľké množstvo elektrických lodí a jácht vrátane Frauscher Bootswerft, Lex Boote, Stickl Yachts a Boote Schmalzl. Úplne prvýkrát nám výrobca Diva Bootsmanufaktur predstaví elektroloď v retro štýle. Rakúske premiéry nájdete v tomto segmente u výrobcov: Top Yacht, Boote Marian a Kaiser Bootsmanufaktur.

V segmente plachetníc budú môcť diváci žasnúť nad skvostom Hanse 510, ktorý bude najväčšou plachetnicou na Rakúskej výstave lodí. V hale č.10 nebudú zastúpené iba atraktívne plachetnice ako Beneteau Oceanis 46.1, Jeanneau Sun Odyssey 440, Bavaria C42, ale aj veľké množstvo daysailerov, športových plachetníc a malých krížnikov.

Všetky informácie na tému cestovného turizmu a cestovania či plavieb loďou prinesú charterové spoločnosti a množstvo marín zo Stredozemného mora a okolia v hale č.4. Zábavné športy nájdu návštevníci v hale č.6. Ponuku pre rozsiahle vodné športy budú tvoriť kanoe, kajaky, nafukovacie člny, SUP boardy, nautické príslušenstvo do mora a oblečenie.

70 výrobcov ponúkne v hale č.8 všetko čo potrebujete na najkrajšie hobby „pod vodou“. Aj v tomto roku sa bude konať potápanie s inštruktorom v ponornom bazéne: potápačsky výstroj bude samozrejme k dispozícii a pri jeho výbere vám poradia skúsení potápačskí inštruktori.

Počas 4 dní výstavy sa môžete dozvedieť nové informácie a získať inšpirácie na 135 prednáškach na štyroch pódiách: Rozmanitá ponuka obsahuje všetko od prezentácií ciest od Aljašky až po Stredozemné more, cez kúpu použitej lode alebo manažment energií na palube až po špeciálne workshopy o bezpečnostných otázkach. Spoločnosť nám budú aj tento rok robiť morskí nomádi Doris Renoldner a Wolf Slanec so svojou novou prezentáciou s názvom „PACIFIC ODYSSEY“.

Vstupné: Dospelý EUR 14,00

Seniori a študenti s kartou EUR 12,00

Mládežníci (6-15 rokov) EUR 3,00

Deti do 6 rokov Vstup zdarma

Otváracie hodiny: Od štvrtka 2. marca do nedele 5. marca 2023 od 10:00 do 18:00

Ďalšie informácie a zľavnené vstupenky nájdete na stránke: www.boot-tulln.at.

Zdroj: Messe Tulln GmbH

Napriek súčasným výzvam má vodík v mobilite budúcnosť

Súčasný pohľad na nízkoemisnú dopravu a logistiku sa už nemusí spájať výlučne s elektromobilitou. V súčasnosti sa pozornosť venuje aj iným alternatívnym palivám, medzi ktorými je vodík jedným z najsľubnejších. O jeho výhodách a potenciáli širšieho využitia sme sa rozprávali so Zuzanou Janatovou, manažérkou rozvoja podnikania v oblasti vodíka pre mobilitu spoločnosti Air Products.

Rok 2024 je pre Slovensko rokom veľkých výziev

Slovenská republika od svojho vzniku prešla veľmi dynamickým, ale súčasne aj zložitým vývojom reflektujúcim zvraty v medzinárodnom aj vo vnútropolitickom vývoji. Slovensko v roku 2024 je inou a určite lepšou krajinou, akou bolo pri svojom vzniku. Posun vnímame nielen v celkovej ekonomickej situácii, ale aj v sociálnej oblasti či v medzinárodnom postavení našej krajiny.