Zdravou prevádzkou k rastu: DR.MAX zdvojnásobí svoje priestory v Bratislave

05.06.2023 | FOCUS na Slovensko

Expanzia zákazníkov v rámci logistických parkov je znakom dobrej spolupráce. Príkladom úspešného partnerstva je aktuálne rozširovanie priestorov v Prologis Park Bratislava pre zákazníka Dr.Max, lídra na trhu lekární v Slovenskej republike.

Dr.Max si prenajme ďalších 10 000 metrov štvorcových spoločne s kanceláriami na ploche 750 metrov štvorcových. Doteraz si zákazník v parku prenajímal 9 000 štvorcových metrov, takže ide o viac ako dvojnásobné rozšírenie priestorov. Nové skladové a kancelárske priestory budú na mieru prispôsobené primárne pre B2B potreby spoločnosti, pričom ich dokončenie sa očakáva v 2. štvrťroku 2024.

„Prologis Park Bratislava je pre nás lokalitou, ktorá nám pomáha starať sa nielen o zdravie našich zákazníkov, ale tiež o pohodu našich zamestnancov,“ povedal Jaroslav Kypr, člen predstavenstva Dr.Max Holding. „Výrazná expanzia v tomto parku nám umožní ešte lepšie využívať jeho možnosti – vrátane vynikajúcej lokality, skvelých pracovných podmienok a priestorov prispôsobených na mieru potrebám Dr.Max.“

Nová budova bude vybavená pásovou technológiou a bude mať regulovanú teplotu, vďaka čomu zabezpečí optimálne podmienky pre skladovanie tovaru a zároveň bude udržateľnejšia.

Zamestnanci budú mať k dispozícii pestré vybavenie parku, o ktoré sa Prologis stará v rámci svojej iniciatívy PARKlifeTM. Prologis Park Bratislava disponuje futbalovým ihriskom, na ktorom sa každoročne koná obľúbený turnaj, ale aj zónami na grilovanie, prístreškami pre bicykle, nabíjacími stanicami pre elektromobily a ďalšími užitočnými riešeniami.

„Rozhodnutie spoločnosti Dr.Max viac ako zdvojnásobiť svoje priestory v Prologis Park Bratislava je dôkazom benefitov, ktoré tento park prináša svojim nájomcom,“ hovorí Jakub Randa, manažér lízingu a zákazníckej skúsenosti Prologis na Slovensku. „Park má ideálnu polohu na obsluhu koncových zákazníkov na Slovensku i v zahraničí a zároveň je príjemným a priateľským pracoviskom. Snažíme sa ho rozvíjať s ohľadom na zdravie a pohodu zamestnancov, čo sú hodnoty, na ktorých stojí aj značka Dr.Max.“

Dr.Max sídli v Prologis Park Bratislava od augusta 2021. Park je aktuálne plne obsadený, a preto Prologis plánuje ďalšiu špekulatívnu výstavbu na ploche 12 000 metrov štvorcových.

Zdroj: Prologis

Napriek súčasným výzvam má vodík v mobilite budúcnosť

Súčasný pohľad na nízkoemisnú dopravu a logistiku sa už nemusí spájať výlučne s elektromobilitou. V súčasnosti sa pozornosť venuje aj iným alternatívnym palivám, medzi ktorými je vodík jedným z najsľubnejších. O jeho výhodách a potenciáli širšieho využitia sme sa rozprávali so Zuzanou Janatovou, manažérkou rozvoja podnikania v oblasti vodíka pre mobilitu spoločnosti Air Products.

Rok 2024 je pre Slovensko rokom veľkých výziev

Slovenská republika od svojho vzniku prešla veľmi dynamickým, ale súčasne aj zložitým vývojom reflektujúcim zvraty v medzinárodnom aj vo vnútropolitickom vývoji. Slovensko v roku 2024 je inou a určite lepšou krajinou, akou bolo pri svojom vzniku. Posun vnímame nielen v celkovej ekonomickej situácii, ale aj v sociálnej oblasti či v medzinárodnom postavení našej krajiny.