Zdravou prevádzkou k rastu: DR.MAX zdvojnásobí svoje priestory v Bratislave

05.06.2023 | FOCUS na Slovensko

Expanzia zákazníkov v rámci logistických parkov je znakom dobrej spolupráce. Príkladom úspešného partnerstva je aktuálne rozširovanie priestorov v Prologis Park Bratislava pre zákazníka Dr.Max, lídra na trhu lekární v Slovenskej republike.

Dr.Max si prenajme ďalších 10 000 metrov štvorcových spoločne s kanceláriami na ploche 750 metrov štvorcových. Doteraz si zákazník v parku prenajímal 9 000 štvorcových metrov, takže ide o viac ako dvojnásobné rozšírenie priestorov. Nové skladové a kancelárske priestory budú na mieru prispôsobené primárne pre B2B potreby spoločnosti, pričom ich dokončenie sa očakáva v 2. štvrťroku 2024.

„Prologis Park Bratislava je pre nás lokalitou, ktorá nám pomáha starať sa nielen o zdravie našich zákazníkov, ale tiež o pohodu našich zamestnancov,“ povedal Jaroslav Kypr, člen predstavenstva Dr.Max Holding. „Výrazná expanzia v tomto parku nám umožní ešte lepšie využívať jeho možnosti – vrátane vynikajúcej lokality, skvelých pracovných podmienok a priestorov prispôsobených na mieru potrebám Dr.Max.“

Nová budova bude vybavená pásovou technológiou a bude mať regulovanú teplotu, vďaka čomu zabezpečí optimálne podmienky pre skladovanie tovaru a zároveň bude udržateľnejšia.

Zamestnanci budú mať k dispozícii pestré vybavenie parku, o ktoré sa Prologis stará v rámci svojej iniciatívy PARKlifeTM. Prologis Park Bratislava disponuje futbalovým ihriskom, na ktorom sa každoročne koná obľúbený turnaj, ale aj zónami na grilovanie, prístreškami pre bicykle, nabíjacími stanicami pre elektromobily a ďalšími užitočnými riešeniami.

„Rozhodnutie spoločnosti Dr.Max viac ako zdvojnásobiť svoje priestory v Prologis Park Bratislava je dôkazom benefitov, ktoré tento park prináša svojim nájomcom,“ hovorí Jakub Randa, manažér lízingu a zákazníckej skúsenosti Prologis na Slovensku. „Park má ideálnu polohu na obsluhu koncových zákazníkov na Slovensku i v zahraničí a zároveň je príjemným a priateľským pracoviskom. Snažíme sa ho rozvíjať s ohľadom na zdravie a pohodu zamestnancov, čo sú hodnoty, na ktorých stojí aj značka Dr.Max.“

Dr.Max sídli v Prologis Park Bratislava od augusta 2021. Park je aktuálne plne obsadený, a preto Prologis plánuje ďalšiu špekulatívnu výstavbu na ploche 12 000 metrov štvorcových.

Zdroj: Prologis

Jediný výrobca motorov na Slovensku ich vyrobil už 7 miliónov

Kia Slovakia spustila výrobu motorov na Slovensku už v roku 2006. Dnes vyrába benzínové a naftové jednotky v dvoch samostatných halách, v ktorých zamestnáva viac ako sedemsto ľudí. Spomedzi všetkých doteraz vyrobených motorov tvorili 60 % benzínové agregáty, pričom v roku 2023 je tento pomer až 87 %. Aktuálne najvyrábanejšou je benzínová jednotka s objemom 1,6 litra T-GDI, určená napríklad pre modely Sportage aj vo verziách HEV a PHEV.

Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu slovenskej technologickej spoločnosti HMH, s.r.o., ktorá je výrobcom národného vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Ten dokáže prijímať signály z návestidiel na trati, merá okamžitú rýchlosť vlaku, prejdenú dráhu, kontroluje bdelosť rušňovodiča a ďalšie údaje potrebné k bezpečnému priebehu jazdy.