Aimtec mění vedení, novým CEO bude Pavel Boháč

19.06.2024 | Článek dne

Plzeňská konzultační a technologická firma Aimtec, která od roku 1996 podporuje výrobní a logistické společnosti na cestě digitální transformace, mění své vedení. Poprvé v její historii nebude v čele ani jeden ze zakladatelů. Firmu svěřují do rukou zkušeného manažera, dosavadního ředitele divize zabývající se problematikou plánování a práce s daty, Pavla Boháče.

„Našim zákazníkům slibujeme, že pro ně nebudeme dodavatel, ale partner provádějící je digitalizací – nekončícím procesem změny, který má za cíl podpořit udržitelnost a odolnost jejich businessu. Abychom tomuto slibu mohli dlouhodobě dostát, museli jsme se i my zamyslet nad tím, jak chceme Aimtec vést v dalších letech,“ vysvětluje Roman Žák, jeden ze zakladatelů společnosti. Dodává: „Spolu s Jaroslavem Follprechtem jsme v čele firmy skoro tři desítky let a hledali jsme cestu udržitelnosti našeho podnikání. Jak předat exekutivní řízení a zároveň zůstat managementu k dispozici s našimi zkušenostmi.“

Jaroslav Follprecht a Roman Žák budou oba působit v dozorčí radě, odkud budou mít možnost dohlížet na naplňování dlouhodobé strategie a hodnot společnosti, které jsou pro Aimtec naprosto zásadní.

„Úkolem Pavla nebude jen rozvíjet obchodní aktivity a navyšovat tempo inovace našich řešení, ale také řídit růst společnosti při zachování silné firemní kultury. Tu vnímají nejen zaměstnanci, ale i zákazníci jako naše hlavní odlišení od konkurence,“ doplňuje Jaroslav Follprecht, stávající CEO a druhý ze zakladatelů.

Pavel Boháč se více než deset let, už od svého příchodu do společnosti Aimtec, zabývá oblastí pokročilých plánovacích systémů. V roce 2016 se ujal vedení divize APS (Advanced Planning and Scheduling), kde měl jako ředitel prostor zdokonalit svůj leadership a prohloubit svou konzultantskou praxi. Věnoval se přípravě a realizaci strategických plánů, obchodním a presale aktivitám a produktovému managementu, a to nejen v rámci divize, ale s přesahem do podnikání celé společnosti.

„Za dobu mé práce pro Aimtec jsem měl možnost detailně poznat nejen naše řešení, ale i to, jak lidsky fungujeme mezi sebou na projektech a mimo ně. Zároveň jsme s majiteli probírali celou řadu námětů, které bych do aktivit firmy rád promítl v následujících měsících i v delším horizontu. Jde především o rozvíjení spolupráce s korporátními zákazníky nebo zintenzivnění naší přítomnosti na dalších trzích, jako jsou Německo nebo USA,“ načrtl svou představu Boháč.

Právě jeho vize, spolu s výsledky a osobními předpoklady, přesvědčily dozorčí radu i zakladatele společnosti, aby ho vybrali jako nejvhodnějšího kandidáta na pozici nového CEO. Tuto roli Pavel převezme k 1. 7. 2024, což otevírá novou kapitolu pro něho i pro Aimtec.

Zdroj: Aimtec

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.