ALLLOG Consulting a ICOM transport a.s. se stanou prvními nájemci parku P3 Plzeň Myslinka

14.06.2023 | Článek dne

První hala nově budovaného průmyslového parku v Myslince u Plzně už má nové nájemce a dokonce dva. Společnosti ALLLOG Consulting a ICOM transport a.s. si zde pronajaly jednotky o rozměrech 6 156 m2 a 3 500 m2.

„Plzeňsko je z pohledu průmyslového developmentu atraktivní lokalitou. O tom, že pro novou lokalitu najdeme vhodné zájemce, jsme byli natolik přesvědčeni, že jsme se do výstavby pustili spekulativně, tedy aniž bychom tou dobou měli potvrzeného nájemce,“ komentuje Aleš Zacha, Head od development, P3 Logistic Parks.

Jedním ze dvou potvrzených nájemců v P3 Plzeň Myslinka je společnost ALLLOG Consulting. Pro své klienty, převážně ze sektoru automotive, si v novém parku pronajala necelých 6 200 m2. „Našim zákazníkům nabízíme služby na nejvyšší úrovni, a to nejen v oblasti skladování. Pro naše klienty zajišťujeme i krátkodobé pronájmy, pomáháme jim tak překrýt nárazová období přetoku materiálů nebo náběhu nových projektů. V brzké budoucnosti budeme moci našim zákazníkům nabídnout v parku Myslinka kapacitu až 12 500 palet,“ vysvětluje Zdeněk Dydek, generální ředitel ALLLOG Consulting.
„Zájem o průmyslové prostory na Plzeňsku je stále velmi silný. Dokazuje to i poptávka společnosti ALLLOG, která pro své stávající klienty potřebovala dodatečné kapacity a nejvhodnější časoprostorové řešení nalezla v P3 Parku Myslinka,“ doplňuje Martin Šumera ze Space Brokers, který smlouvu s ALLLOG Consulting zprostředkoval.

Do průmyslového parku za Plzní se stěhuje i český dopravce ICOM transport a.s., který si v něm pronajal 3 500 m2. „Nabídka plochy v P3 Plzeň Myslinka, podpora od Knight Frank a rychlá dohoda, to vše nám pomohlo k zahájení provozu v celkem krátkém čase. Vše po necelých dvou měsících od prvního kontaktu, to si myslím ukazuje vysokou profesionalitu všech tří účastníků,“ dodává Tomáš Cafourek, ředitel jihlavské divize ICOM transport a.s.

Na vysokou poptávku skladových a výrobních prostor v plzeňském regionu reagoval developer P3 Logistic Parks před rokem výstavbou nového areálu poblíž obce Myslinka. Celkem se zde počítá s pěti halami s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 64 tisíc m2. Potenciálním nájemcům budou k dispozici jednotky od 3 500 m2 do 30 000 m2. V první etapě vznikly dvě haly o rozloze 7 000 m2 a 9 600 m2.

Všechny haly splňují vysoký standard certifikace BREEAM Excellent. Zateplené můstky, kvalitní izolace a použití LED osvětlení představují úsporu na energiích, a šetrnější přístup k životnímu prostředí naplňuje i použití udržitelnějších stavebních materiálů a výsadba zeleně respektující místní druhovou skladbu.

Zdroj: P3 Logistic Park

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.