AUTODOC otevírá nové distribuční centrum v Chebu

01.12.2023 | Článek dne

Internetový prodejce náhradních dílů pro automobily rozšiřuje svou logistickou síť o první logistické centrum v Česku.

Společnost AUTODOC, přední evropský online prodejce autodílů a příslušenství, otevírá v Chebu nové distribuční centrum. Sklad o rozloze 27 000 m2 pod názvem “C27” bude prvním distribučním centrem společnosti v České republice, kde má  firma od roku 2014 e-shop v českém jazyce. “C27” v tomto roce denně odbaví přibližně 4 000 objednávek a každý den bude do Rakouska a Itálie odesláno zhruba 5 000 zásilek. V příštím roce budou z Chebu obsluhováni také zákazníci z jihu Německa a Švýcarska. AUTODOC má v současné době v novém logistickém areálu v Chebu více než 170 zaměstnanců. Do konce roku chce společnost dosáhnout celkového počtu 200 zaměstnanců, přičemž v příštím roce plánuje přijmout dalších 250.

Od založení českého e-shopu v roce 2014 zaznamenává společnost AUTODOC v České republice trvalý růst. V roce 2022 společnost obsloužila více než 25 000 zákazníků a zpracovala okolo 34 000 objednávek na českém trhu. Výsledkem byly prodeje ve výši přibližně 3,3 milionu eur. Za posledních pět fiskálních let, tedy 2018 až 2022, dosáhl AUTODOC v České republice průměrného ročního růstu 28,25 %, čímž upevnil svou pozici důvěryhodného a rychle se rozvíjejícího hráče v oblasti náhradních dílů pro automobilový průmysl.

Větší kontakt se zákazníkem, lepší služby

Nový sklad, který v budoucnu nabídne skladování až 120 000 různých produktů, má v současnosti kapacitu přibližně 4 000 paletových míst a 30 000 regálových míst. V průběhu roku 2023 bude denně zpracováno průměrně zhruba 4 000 objednávek, vyskladněno 20 000 kusů a odesláno okolo 5 000 zásilek zákazníkům v Rakousku a Itálii. V srpnu 2023 začalo distribuční centrum expedovat do Rakouska a v říjnu 2023 byly odeslány první zásilky do Itálie. Výhledově budou v roce 2024 z Chebu obsluhováni zákazníci na jihu Německa a ve Švýcarsku.

„Cheb jsme si vybrali ze strategických důvodů. Tato nová logistická lokalita umožňuje lepší a rychlejší obsluhu Rakouska, Německa a jižní Evropy. Zprovozněním „C27″ jsme vytvořili prostor pro další růst, získali flexibilitu a docílili vyšší úrovně služeb pro naše zákazníky,“ říká Zdeněk Kompánek, jednatel společnosti Autodoc Logistics Czech s.r.o. a ředitel logistiky AUTODOC v České republice.

Nový sklad, který je v současnosti obsluhován manuálně, bude postupně automatizován a očekává se, že do konce roku 2025 bude plně automatizován, aby došlo ke zlepšení efektivity a zvýšení produktivity. V “C27” se bude následně zpracovávat až 45 000 objednávek denně.

Důležitý zaměstnavatel pro region

AUTODOC nyní zaměstnává v novém logistickém areálu v Chebu více než 170 lidí deseti národností jako skladníky a administrativní pracovníky. Do konce letošního roku je v plánu zaměstnat celkem 200 lidí a pro příští rok pak dalších 250. AUTODOC poptává všechny pracovní pozice v rámci skladu.

„Stejně jako řada dalších německých e-commerce společností oceňujeme vynikající infrastrukturu a vysoce kvalifikované odborníky, které Česká republika nabízí. I proto jsme se již v roce 2021 rozhodli zřídit v Chebu naši třetí logistickou pobočku a připravit tak půdu pro další růst,“ říká Dmitrij Zadorojnij, generální ředitel AUTODOC SE.

Kromě toho společnost od roku 2010 provozuje logistický areál v německém Berlíně-Lichtenbergu. V roce 2018 AUTODOC otevřel svůj druhý logistický závod v polském Štětíně. Ten se v průběhu let stal jeho největším logistickým závodem.

Zdroj: AUTODOC

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.