C.S.CARGO koupila firmu PUMR & RYBA, akvizice rozšíří vozový park a přepravní služby společnosti

30.01.2024 | Článek dne

Dopravní a logistická společnost C.S.CARGO pokračuje v posilování své pozice na českém trhu.

Společnost nově koupila stoprocentní podíl ve firmě PUMR & RYBA, TRANSPORT-SPEDITION, spol. s r.o., která se zabývá mezinárodní silniční dopravou a spedicí zaměřenou zejména na přepravu sypkých materiálů. Akvizice byla dokončena na konci roku 2023.

Společnost PUMR & RYBA se specializuje na poskytování služeb v oblasti silniční dopravy a disponuje speciální návěsovou technikou. Jedná se o flotilu silo návěsů přepravujících nejrůznější druhy sypkých materiálů, jako jsou například gumárenské saze, granuláty či rašelina, a také potravinářských výrobků a surovin, například mouka a cukr. Zkušenosti společnosti zejména v oblasti mezinárodní přepravy sypkých materiálů nyní posílí nabídku služeb C.S.CARGO, která firmu plně akvírovala do své struktury.

Akvizice je v souladu s dlouhodobou strategií C.S.CARGO. Jedním z jejích cílů je začlenit do vozového parku firmy se specializovanou technikou, díky čemuž může rozšiřovat svá logistická řešení a nabízet klientům ještě komplexnější služby. Jedná se o další krok na cestě k upevnění pozice C.S.CARGO jako jednoho z vedoucích poskytovatelů silniční, letecké a námořní dopravy ve střední Evropě.

„Věříme, že tato akvizice přinese pestrost do našich přepravních služeb a společně s našim novým partnerem zajistíme klientům flexibilitu a komplexnost. V následujících měsících budeme aktivně integrovat společnost PUMR & RYBA do našich procesů a naší firemní kultury, abychom co nejdříve dosáhli optimálního propojení obou společností,“ okomentoval Aleš Willert, generální ředitel skupiny CS CARGO.

Zdroj: AMI Communications

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.