CargoX a MTS vyhrály ocenění ELA 2023 – Projekt roku

13.12.2023 | Článek dne

Obchodní řešení společnosti NAFEZA s platformou CargoX pro blockchainový přenos dokumentů získalo prestižní ocenění ELA Award, které udělila Evropská logistická asociace na akci pořádané v Paříži asociací France Supply Chain by Aslog, jedním ze zakládajících členů ELA.

NAFEZA byla vyvinuta slovinskou společností MTS a je výsledkem úsilí o digitalizaci egyptského dovozu. Integrace s platformou CargoX pro blockchainový přenos dokumentů (BTD) umožnila podnikatelům přenášet dokumenty a ověřovat jejich identitu pomocí plně transparentního, decentralizovaného a vysoce bezpečného prostředí. To vedlo k významným časovým a finančním úsporám pro dovozce, vývozce, speditéry a další zúčastněné strany, zatímco příjmy do státního rozpočtu se jen v prvním roce zvýšily o 13 %.

Foto: ELA

Řešení je efektivní a snadno dostupné. I díky tomu ho přijalo již 116 tisíc podniků a organizací, které jej denně využívají a prostřednictvím jeho platformy již přenesly více než 5,5 milionu dokumentů. Úspěch systému NAFEZA a platformy CargoX pro BTD přiměl další státní správy k zavedení podobných systémů, přičemž společnost CargoX již přinesla své zkušenosti do připravovaných celních systémů Ugandy a Abú Dhabí.

„Společnost CargoX poskytla špičkové řešení problému, který je součástí podnikání již mnoho let, dokonce staletí. NAFEZA urychluje obchod a logistiku a zavádí mezi obchodními partnery úroveň důvěry, která dříve nebyla možná,“ řekl Prof. Dr. Markus Mau, prezident Evropské logistické asociace.

Igor Jakomin, zástupce generálního ředitele společnosti CargoX, převzal ocenění na akci v Paříži a řekl: „Na toto ocenění jsme nesmírně hrdí, protože je dalším důkazem toho, že jsme se vydali správným směrem a směřujeme k lepší budoucnosti. Rád bych poděkoval našim partnerům ve společnosti MTS a celému týmu CargoX, díky nimž se to všechno podařilo.“

Zdroj: Evropská logistická asociace

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.