Česká obalová společnost THIMM bodovala v Bangkoku. Z předávání cen Worldstar Packaging Award 2024 si odváží cenu za marketing

20.06.2024 | Článek dne

V české společnosti THIMM, sídlící ve Všetatech nedaleko Prahy, mají další důvod k radosti. Z předávání cen Worldstar Packaging Award 2024 v thajském Bangkoku si odváží kromě ocenění v kategorii potraviny s obalem také zlatou medaili za marketing. Ceny se předávaly během slavnostního galavečera z 15. na 16. června. Obě ocenění získal THIMM s obalem Když zavoní Romadur, který vytvořil pro Madetu. Opět tak potvrdil, že patří mezi světovou špičku, když přijde na kreativní řešení obalů.

„Výhra hlavní ceny za marketing v tak velké mezinárodní konkurenci je obrovským úspěchem nejen pro nás, ale pro celou Českou republiku, kterou jsme měli tu čest takto reprezentovat. Jsme moc rádi, že jde naše práce vidět a oceňují ji ty největší kapacity z oboru. Toto ocenění však nepatří mně, ale všem kolegům, kteří každý den dojíždí do našeho závodu ve Všetatech a dávají do každého obalu kus sebe. Díky tomu můžeme přicházet s inovativními řešeními, které dokážou podpořit marketing a cíle firmy. Jak rád říkám, dnes je obal to, co prodává a opět se to potvrdilo,” říká Martin Hejl, CEO společnosti THIMM, k výhře v kategorii marketing soutěže Worldstar Packaging Award 2024.

THIMM se ve svých obalech soustředí nejen na atraktivní design a funkčnost výrobků, ale také na udržitelnost. Proto své výrobky vytváří z nejvíce recyklovatelného materiálu – vlnité lepenky. Jinak tomu nebylo ani v případě obalu Když zavoní Romadur, který byl navržen pro stejnojmenný sýr od Madety. „Velice si vážíme naší spolupráce se společností THIMM, která se vždy snaží vytvářet obaly přímo na míru našim aktuálním potřebám. Cílem vytvoření krabičky pro Romadur bylo originální obalové řešení, díky kterému v něm bude možné sýr rovnou rozpéct a poté pohodlně konzumovat. Toto zadání se nám společným vývojem podařilo naplnit. Vytvořili jsme tak uživatelsky přívětivý obal, který je plně recyklovatelný, a tedy i udržitelný. Zajímavostí je využití technologie laserového výseku pro názvy firmy a sýra. Jsme rádi, že výsledek naší spolupráce ocenila i porota soutěže Worldstar a udělila THIMMu hlavní ocenění v kategorii marketing,” říká Jan Teplý z Madety.

Společnost už v lednu získala cenu Worldstar Packaging Award 2024 v kategorii potraviny s obalem za stejný výrobek, na slavnostním galavečeru, který proběhl v rámci veletrhu ProPak Asia, v thajském Bangkoku si jej tak převzala spolu s tímto nečekaným oceněním za marketing.

Společnost se v soutěži WorldStar umisťuje pravidelně už dvě desetiletí. Přední příčky obsadila například také v roce 2021 a 2022. Cenu za marketing však získala prvně. Kromě toho často obsazuje přední příčky v národních soutěžích.

Zdroj: THIMM

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.