Česká pobočka CHEP získala ocenění Lean & Green Award

27.09.2023 | Článek dne

Cenu za společnost převzal country lead Frederic Rotrou na letošní mezinárodní logistické konferenci SpeedCHAIN.

Společnost CHEP, poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce, obdržela od česko-slovenské iniciativy ECR(Effective Consumer Response) Lean & Green Award za svůj akční plán pro měření a snižování emisí CO2. Oficiální předání ceny proběhlo na letošní konferenci Speedchain ve Strahovském klášteře a převzal jí Frederic Rotrou, country lead CHEP v České republice.

„CHEP je průkopníkem oběhového hospodářství a udržitelnost je základním pilířem našeho podnikání již více než 25 let. Paletový pooling ze své podstaty významně přispívá k vyšší udržitelnosti logistiky, protože snižuje spotřebu surovin a produkci odpadu. Mám radost, že náš přínos a další ambice oficiálně ocenila i nezávislá organizace, jako je ECR,“ řekl Frederic Rotrou. 

CHEP získal ocenění na základě vypracování akčního plánu, který byl nezávisle auditován experty z Vysoké školy ekonomické v Praze. Dokument pracuje s přesnými daty o emisích uhlíku a definuje realistické cíle spolu s konkrétními kroky k jejich postupné eliminaci. Lean & Green Award oceňuje kvalitu plánů ještě před zahájením plnění stanovených cílů. Po auditu přechází CHEP plynule do aktivační fáze, v níž bude realizovat jednotlivé body z akčního plánu a bude v pravidelných intervalech podávat zprávy o svém pokroku. Po úspěšném dosažení stanovených milníků a prokazatelném snížení emisí uhlíku o nejméně 20 % získá CHEP prestižní certifikaci Lean & Green Star.

Foto: CHEP

Aktivity CHEP přinášejí přidanou hodnotu v celém dodavatelském řetězci. Na základě analýzy životního cyklu palet poskytuje CHEP svým zákazníkům certifikáty udržitelnosti, které vypočítávají množství CO2, odpadu i dřeva ušetřeného díky vzájemné spolupráci. Mezi dlouholeté zákazníky společnosti na českém trhu patří přední výrobci jako například Unilever, Procter & Gamble, Drylock, Nestlé, Mondelēz, Lego, Pragolaktos nebo Tereos TTD a významní maloobchodní prodejci jako PENNY, Lidl, Billa nebo Rossmann. Využíváním paletového poolingu tyto společnosti přispívají k udržitelnější logistice a také plní své vlastní ESG cíle, což dokládají certifikáty od CHEP.

Zdroj: CHEP

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.