Česká pobočka CHEP získala ocenění Lean & Green Award

27.09.2023 | Článek dne

Cenu za společnost převzal country lead Frederic Rotrou na letošní mezinárodní logistické konferenci SpeedCHAIN.

Společnost CHEP, poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce, obdržela od česko-slovenské iniciativy ECR(Effective Consumer Response) Lean & Green Award za svůj akční plán pro měření a snižování emisí CO2. Oficiální předání ceny proběhlo na letošní konferenci Speedchain ve Strahovském klášteře a převzal jí Frederic Rotrou, country lead CHEP v České republice.

„CHEP je průkopníkem oběhového hospodářství a udržitelnost je základním pilířem našeho podnikání již více než 25 let. Paletový pooling ze své podstaty významně přispívá k vyšší udržitelnosti logistiky, protože snižuje spotřebu surovin a produkci odpadu. Mám radost, že náš přínos a další ambice oficiálně ocenila i nezávislá organizace, jako je ECR,“ řekl Frederic Rotrou. 

CHEP získal ocenění na základě vypracování akčního plánu, který byl nezávisle auditován experty z Vysoké školy ekonomické v Praze. Dokument pracuje s přesnými daty o emisích uhlíku a definuje realistické cíle spolu s konkrétními kroky k jejich postupné eliminaci. Lean & Green Award oceňuje kvalitu plánů ještě před zahájením plnění stanovených cílů. Po auditu přechází CHEP plynule do aktivační fáze, v níž bude realizovat jednotlivé body z akčního plánu a bude v pravidelných intervalech podávat zprávy o svém pokroku. Po úspěšném dosažení stanovených milníků a prokazatelném snížení emisí uhlíku o nejméně 20 % získá CHEP prestižní certifikaci Lean & Green Star.

Foto: CHEP

Aktivity CHEP přinášejí přidanou hodnotu v celém dodavatelském řetězci. Na základě analýzy životního cyklu palet poskytuje CHEP svým zákazníkům certifikáty udržitelnosti, které vypočítávají množství CO2, odpadu i dřeva ušetřeného díky vzájemné spolupráci. Mezi dlouholeté zákazníky společnosti na českém trhu patří přední výrobci jako například Unilever, Procter & Gamble, Drylock, Nestlé, Mondelēz, Lego, Pragolaktos nebo Tereos TTD a významní maloobchodní prodejci jako PENNY, Lidl, Billa nebo Rossmann. Využíváním paletového poolingu tyto společnosti přispívají k udržitelnější logistice a také plní své vlastní ESG cíle, což dokládají certifikáty od CHEP.

Zdroj: CHEP

Dostavba Pražského okruhu už měla být dávno hotová, myslí si 88 % respondentů

Dostavba Pražského okruhu vstoupila do další fáze. Projekt čeká na posouzení dokumentace EIA Ministerstvem životního prostředí. Podle většiny Pražanů a Středočechů už měl být okruh, ale dávno hotov. Je o tom přesvědčeno 9 z 10 obyvatel regionu. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK mezi pražskými a středočeskými obyvateli.

GeoPas.cz – nejen katastrální mapy

Webová aplikace GeoPas.cz je v provozu necelý rok a za tu dobu se na jednom místě povedlo zkompletovat sbírku map České republiky s různým způsobem využití. Nad základními a ortofoto mapami stojí katastrální mapa a řada tematických mapových vrstev - životní prostředí, demografie, geologie, vodstvo, občanská vybavenost, územní plány či zemědělství.