DACHSER Evropský festival přivítal tisíce návštěvníků

29.05.2023 | Článek dne

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic o víkendu uspořádal 4. ročník DACHSER Evropského festivalu. V kladenské pobočce společnosti se sešli zákazníci, obchodní partneři a zaměstnanci, aby společně strávili odpoledne plné dobré hudby, kulinářských specialit a zábavy pro malé i velké. Do Kladna se také sjeli zástupci 15 poboček společnosti Dachser z 9 zemí, aby zde prezentovali svoje regiony a tamější lahůdky. Společně tak potěšili chuťové pohárky téměř dvou tisíc návštěvníků, kteří v sobotní odpoledne na festival zavítali.

„Náš festival byl oslavou rodinných hodnot společnosti Dachser a netradiční ukázkou naší evropské logistické sítě, kterou tvoří skvělí lidé, odborníci v logistice, pracující na zajímavých místech po celé Evropě,“ říká Ing. Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic a.s., a dodává, „velmi nás těší, že letošní ročník po pětileté pauze úspěšně navázal na tradici festivalu a že jsme mohli na naší největší pobočce v České republice společně s kolegy z celé Evropy přivítat rekordní počet návštěvníků.“

Foto: DACHSER

Ti si na festivalu mohli vychutnat regionální speciality z Dachser poboček z Německa, Dánska, Polska, Francie, Itálie, Nizozemí, Maďarska, Slovenska a samozřejmě z České republiky. Velký úspěch slavily třeba italské sýry, německé klobásky, maďarské sladkosti, nizozemská piva, francouzská vína a různé speciality ze všech koutů Česka. Na programu byly také vybrané hudební lahůdky – festivalové hosty roztančila regionální hudební uskupení Panda Banda a Černý brejle i populární Pokáč a MIG 21. 

O dostatečný přísun adrenalinu se pak postarala jízda na motokárách a pro děti byla připravena další zábavná stanoviště – skákací hrady, maximikádo, vietnamský badminton, malování na obličej nebo LEGO koutek spolehlivě vykouzlily malým návštěvníkům úsměv na rtech. Na festivalu nechyběl ani fotokoutek, který stejně jako bubenický workshop skupiny Panda Banda sklidil velký úspěch. Akce přinesla i charitativní aspekt – návštěvníci měli během celého festivalu možnost přispět na zdravotní klauny iniciativy Dr. Klaun (Chance4Children). Rozesmáté tváře se tak díky nim jistě objeví i tam, kde zdravotní klauni působí. 

Zdroj: DACHSER

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.