DACHSER připojil Tunisko a Turecko ke svojí síti sběrné služby

05.04.2024 | Článek dne

Mezinárodní logistický provider Dachser otevřel na začátku tohoto roku dvě gateway sběrné služby pro přepravy celovozových zásilek (FTL) a dokládek (LTL) pro Tunisko a Turecko. Společnost tak rozšiřuje své portfolio služeb a nabízí svým zákazníkům rychlejší a efektivnější pozemní přepravy do a z těchto dvou zemí.

Na dvou branách pro Tunisko – ve francouzském Štrasburku a německém Ungerhausenu –a bráně pro Turecko také v Ungerhausenu konsoliduje Dachser sběrné zásilky z celé Evropy a může tak několikrát týdně nabízet přímé systémové přepravy do tuniských měst Rades a Bennane a do tureckého Istanbulu a Izmiru.

Společnost Dachser je vlastními organizacemi zastoupena v Tunisku přibližně 15 let a v Turecku asi devět let. Turecko je od roku 2015 přímo napojeno na evropskou síť pozemních přeprav společnosti Dachser prostřednictvím obchodní jednotky North Central Europe. Tunisko pak nyní brány ve Štrasburku a Ungerhausenu ještě více přibližují evropským trhům. Díky těmto službám vytváří společnost Dachser spolehlivé importní a exportní spojení mezi Evropou, severní Afrikou a Blízkým východem. Dalším krokem pak bude expanze na Kavkaz.

Již počátkem roku 2023 připojil Dachser přes štrasburskou bránu ke své síti sběrných přeprav Maroko a od té doby nabízí pravidelné denní linky pozemní přepravy do zemí Maghrebu. Pevné a synchronizované tranzitní časy zajišťují spolehlivé a efektivní plánování přeprav. Za efektivními procesy a bezpečným celním odbavením stojí také týmy společnosti Dachser s dlouholetými logistickými zkušenostmi v Maghrebu a Turecku.

Jednotné standardy kvality v Evropě i za jejími hranicemi

Díky standardizovaným procesům a systémům umožňuje společnost Dachser svým zákazníkům sledovat zásilky a řídit všechny logistické procesy napříč celým systémem. V Turecku již Dachser pracuje s vlastním systémem řízení dopravy Domino, který bude brzy zaveden i v Tunisku. Jednotné procesy a standardy služeb zajišťují vysokou kvalitu dodávek.

„Jsme rádi, že můžeme rozšířit naši nabídku Cargoplus a kromě Maroka nyní několikrát týdně nabízíme i pravidelné pozemní přepravy z Evropy do Tuniska a Turecka a zpět, samozřejmě s vysokými a jednotnými standardy služeb a kvality,“ říká Renata Gayer, vedoucí oddělení DACHSER Cargoplus.

Zdroj: DACHSER

Stanice v Bubnech získává svoji podobu, vznikají i navazující estakády

Projekt modernizace trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Práce běží rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.

Podnikatele trápí stará osvětlení, okna a nedostatečné zateplení jejich budov. NRB přerozdělí 1,8 miliardy v rámci programu Nové úspory energie

Podnikatelé se ve svých budovách dennodenně potkávají s problémy, které zvyšují jejich účty za energie. Nedostatečné těsnění oken, špatné osvětlení nebo zateplení jsou jen hrstkou z problémů, kterým čelí. Se schválením Směrnice o energetické náročnosti budov Radou EU se navíc na renovace a úsporné budovy bude klást v příštích letech výrazně větší důraz a podnikatelé budou muset do přechodu na udržitelná řešení investovat nemalé částky.

VWFS boduje s inovovaným produktem Servisní prohlídky

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) nabízí svým zákazníkům pohodlný a efektivní způsob, jak udržet provozované vozidlo v nejlepším technickém stavu. Nový produkt Servisní prohlídky si mohou sjednat on-line pro nové i ojeté vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy. Zákazníci tak získají jistotu vysoké kvality servisu předepsaného výrobcem vozu, za předem sjednanou cenu až na několik let dopředu, bez ohledu na vývoj inflace v oblasti servisních služeb. Dalším bonusem je záruka mobility. Servisní prohlídky si objednaly už stovky zákazníků.