DB Schenker doprovází Porsche Motorsport po světové tour

03.11.2023 | Článek dne

Porsche Motosport a DB Schenker se společně posouvají na cestě ke klimatické neutralitě. Logistická společnost doprovází nové elektrické Porsche GT4 e-Performance na demo tour po světě. Přepraví ho zhruba 30 000 km po silnici, kolejích i na moři.

„Budoucnost motoristického sportu bude vůči klimatu šetrná, stejně jako celé odvětví logistiky. A právě to se snažíme na turné s Porsche dokázat,“ řekl generální ředitel DB Schenker Jochen Thewes.

První zastávkou Porsche GT4 e-Performance byl Austin v Texasu. Vůz představili na legendární konferenci a festivalu South by Southwest. Na americký Jih e-racer putoval po oceánu až z Evropy za použití lodních biopaliv. Dále vůz navštívil Atlantu, kde se účastnil testovací jízdy v Porsche Experience Center. Poslední zastávkou bylo Watkins Glen ve státě New York.

Zatímco se v USA testuje první z prototypů e-raceru, tak v mezičase DB Schenker dopravil druhý prototyp z Německa do Singapuru. Připravuje se zde na demo tour po oblasti APAC, která započne v přístavním městě u ikonické věže Guoco.

K pozemní přepravě závodního vozu používá DB Schenker železnici a kamiony na hybridní, elektrický či vodíkový pohon. Po moři cenný náklad vozí lodě, které pohání alternativní palivo z biomasy. Celý dodavatelský řetězec je tak přátelský k přírodě a podle okolností nabízí úsporu emisí CO2 50 až 100 %.

Zdroj: DB Schenker

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.