Design + Build slaví 5 let na českém trhu

15.01.2024 | Článek dne

Design + Build, divize realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield poskytující služby interiérového designu a výstavby, slaví 5 let svého fungování na českém trhu. Během této doby tým realizoval přes 50 projektů, především v kancelářských prostorách významných českých i mezinárodních firem. K pětiletému výročí nyní vydává knihu představující na tři desítky jeho nejzásadnějších projektů.

Oddělení Design + Build společnosti Cushman & Wakefield bylo založeno v roce 2018 v rámci expanze služeb poskytovaných v Evropě do regionu CEE. Hlavním důvodem byla rostoucí poptávka klientů po flexibilním řešení projektů a expanze firmě umožnila poskytnout jim vedle projektového řízení také architektonické služby a výstavbu na klíč.

Glyn Evans, vedoucí týmu Design + Build pro region EMEA, Cushman & Wakefield: „Od divize Design & Build na českém trhu jsme měli velká očekávání, ale rychlost jejího úspěchu nás překvapila. Zájem klientů o efektivnější, rychlejší a ekonomičtější realizaci projektů byl zjevný již od začátku – a trvá dodnes.“

Od roku 2018, kdy Design + Build v Česku začínal se šesti zaměstnanci, se tým rozrostl na současných více než dvacet odborníků: architektů, projektových manažerů, manažerů rozpočtu a poradců pro otázky workplace nebo udržitelnosti. Jeho činnost se rychle rozšířila napříč sektory a typy klientů, což umožnilo setrvalý růst. Realizovalo se přes 50 projektů, především v kancelářských, ale i několika maloobchodních či logistických prostorách.

V souladu se změnami v potřebách a požadavcích zaměstnanců tým prokázal svou schopnost navrhovat a vytvářet moderní pracovní prostředí, což nyní oceňuje řada klientů i jejich pracovníků. Portfolio zahrnuje lokální i mezinárodní firmy, jako je třeba Albatros Media, Mattonni 1873 či Kantar.
Téměř 30 nejvýznačnějších realizací týmu Design + Build se nyní představuje v právě vydané knize fotografií. V ní čtenář vedle jeho mimořádných architektonických projektů najde informace o vývoji kancelářského prostředí včetně změn, jimiž v nedávné době prošlo, a dozví se, jaké trendy ovlivňují jeho současnou a budoucí podobu.
Glyn Evans, vedoucí týmu Design + Build pro region EMEA, Cushman & Wakefield: „Potřeby našich klientů se změnily: od větších kancelářských prostor typu open-space k menším agilním pracovištím, jež jsou v souladu s flexibilními způsoby práce. V návaznosti na pandemii lidem dnes více záleží na tom, jak a kde tráví svůj čas. Pečlivě zvažují, zda se zrovna potřebují soustředit o samotě nebo socializovat s kolegy, setkat se online nebo osobně, zda vůbec vyrazit do kanceláře. Pracoviště na tento nový trend musejí reagovat. Porozumění tomu, jak firma a její zaměstnanci pracují, a adekvátní úprava prostředí je skutečnou výhodou, díky níž zaměstnanci do kanceláře přijdou a budou tam rádi pracovat. Náš tým zkušených poradců v otázkách tzv. workplace, interiérových architektů a projektových manažerů dokáže právě takové pracovní prostředí klientům vytvořit.“

Zdroj: Cushman & Wakefield

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.