Roční snížení emisí by odpovídalo odstranění nákladního letounu B747-400 z mezikontinentálních operací DHL mezi Spojeným královstvím a USA. To činí z partnerství dosud největší dohodou o SAF mezi leteckou společností a zákazníkem a podtrhuje vedoucí roli DHL v oblasti udržitelných řešení letecké přepravy.
SAF využívané díky této spolupráci je certifikováno organizací International Sustainability & Carbon Certification (ISCC) a pochází ze zdrojů, jako jsou použité kuchyňské oleje a potravinový odpad. Ve srovnání s konvenčním leteckým palivem bylo prokázáno, že tento typ SAF vytváří přibližně o 80 % méně emisí během celého životního cyklu. SAF bude dodáváno převážně na letiště London Heathrow.
„Pevně věříme, že spolupráce je základem pro udržitelnější budoucnost. DHL i IAG Cargo sdílejí silný závazek ke snížení uhlíkové stopy. Jsme rádi za tento další milník na naší cestě k udržitelnější letecké přepravě,“ řekl Travis Cobb, EVP Global Network Operations & Aviation ve společnosti DHL Express. „SAF v kombinaci s naším přístupem ‚book and claim‘ je v současné době nejúčinnější a nejpohodlnější metodou ke snížení emisí skleníkových plynů v letecké přepravě. Toto řešení nám umožňuje snižovat emise skleníkových plynů u jejich zdroje, potvrzení dostávají naši zákazníci v podobě certifikátů. Jsme nadšeni, že náš dlouholetý partner, IAG Cargo, sdílí náš závazek a podporuje nás v naší misi poskytovat zákazníkům udržitelnější dopravní řešení,“ řekl Max Sauberschwarz, Global Head of Air Freight ve společnosti DHL Global Forwarding.
David Shepherd, generální ředitel společnosti IAG Cargo, řekl: „Toto partnerství s DHL je důkazem našeho společného závazku k dekarbonizaci letecké dopravy. Využitím 60 milionů litrů udržitelného leteckého paliva nejen snižujeme naši uhlíkovou stopu o odhadovaných 165 000 metrických tun CO2e, ale také ukazujeme sílu spolupráce při prosazování významných změn. Toto posiluje závazek IAG Cargo k udržitelným řešením letecké přepravy a přibližuje nás k dosažení cíle naší skupiny, tedy nulových čistých emisí do roku 2050.“
Zdroj: DHL