DHL Express snižuje emise, na trh uvádí službu GoGreen Plus

15.05.2023 | Článek dne

DHL Aviation, vlastní letecká společnost DHL Express, spouští novou volitelnou službu GoGreen Plus pro své produkty v rámci leteckých přeprav. Nová služba GoGreen Plus umožňuje zákazníkům snížit uhlíkové emise pomocí Udržitelného leteckého paliva (SAF).

Od června si zákazníci letecké nákladní dopravy DHL po celém světě mohou pro své zásilky vybrat službu GoGreen Plus, přičemž dostanou možnost přizpůsobit si snížení CO2e, kterého chtějí dosáhnout, a množství SAF, které používají. SAF se vyrábí z odpadních olejů a dokáže snížit emise skleníkových plynů během svého životního cyklu až o 80 procent ve srovnání s konvenčním tryskovým palivem, které nahrazuje.

„Naším cílem je dosáhnout nulových emisí do roku 2050. Používání SAF je v současnosti klíčem ke snížení emisí uhlíku v letectví. Naše služba GoGreen Plus je možná díky spolupráci se společnostmi bp a Neste, které SAF dodávají do regionálních leteckých překladišť (tzv. HUBs) DHL Express po celém světě.“

Travis Cobb, EVP Global Network Operations & Aviation, DHL Express

DHL Aviation spravuje 18 vlastních a partnerských leteckých společností s více než 300 vyhrazenými letadly, která denně plní více než 2 400 letů na více než 500 letištích po celém světě. Většina přepravní kapacity je využita pro hlavní produkt DHL Express TDI (Time Definite International). Pokud na těchto letech zbude nějaký volný nákladový prostor, DHL Express jej prodá zákazníkům v sektoru letecké nákladní dopravy. Služba GoGreen Plus pro zákazníky letecké nákladní dopravy bude spuštěna na veletrhu Air Cargo Europe v Mnichově. Navazuje na dřívější úspěšné spuštění GoGreen Plus pro expresní kurýrní zásilky.

„Služba GoGreen Plus je dalším z milníků sítě DHL Express a reakcí, kterou jako společnost odpovídáme na neustále měnící se svět a jeho specifické požadavky. Problematika SAF je významnou změnou pro celý segment mezinárodních expresních leteckých přeprav. Jsme hrdí, že můžeme zákazníkům nabídnou další alternativu. Zavedením služby GoGreen Plus také plníme svou ESG misi.“

Luděk Drnec, generální ředitel a jednatel DHL Express (Czech Republic) s.r.o.

Služba GoGreen Plus je součástí udržitelného cíle skupiny Deutsche Post DHL Group dosáhnout nulových čistých emisí do roku 2050. Přispívá k prozatímnímu cíli využívat 30 procent SAF pro veškerou leteckou dopravu do roku 2030. V souladu s plánem udržitelnosti si skupina Deutsche Post DHL klade za cíl nabízet zelenou alternativu pro všechny produkty a služby napříč všemi divizemi.

Zdroj DHL Express

Dánští architekti promění pražské hlavní nádraží na Šťastný Hlavák

Dánské studio Henning Larsen Architects v soutěžním dialogu na úpravy území hlavního nádraží v Praze zvítězilo se svým návrhem Šťastný Hlavák. Jeho hlavní myšlenkou je přirozené propojení Vrchlického sadů, odbavovací haly, nové tramvajové zastávky přímo před nádražím a historické Fantovy budovy.