DHL prodlužuje partnerství s Formulí 1® a zdvojnásobuje flotilu nákladních vozidel s pohonem na biopaliva

05.03.2024 | Článek dne

DHL a Formule 1® oznámily prodloužení svého partnerství. DHL tak bude mít jako oficiální logistický partner i v příštích letech na starosti globální přepravu veškerého nákladu v rámci mistrovství světa FIA Formule 1 (FIA Formula One World Championship™).

DHL má s logistikou v motoristickém sportu více než 40leté zkušenosti, z toho 20 let figuruje jako oficiální logistický partner Formule 1. DHL je tak nejdéle působícím globálním partnerem motoristického sportu. V posledních třech letech vstoupilo partnerství do udržitelnější éry, pro niž si Formule 1 vytyčila cíl dosáhnout do roku 2030 nulové bilance emisí. Počet nákladních vozidel s pohonem na biopaliva, která budou nasazena v evropské etapě letošní závodní sezony, byl zdvojnásoben na 37. V porovnání s nákladními vozidly na naftu se tím emise CO2 sníží v průměru o 83 procent.

„Z prodloužení našeho partnerství máme radost a jsme hrdí, že jsme nejdéle působícím globálním partnerem tohoto seriálu. DHL zajišťuje jako oficiální logistický partner Formule 1 již 20 let bezproblémový průběh závodu mezi závody. Obě společnosti sdílejí velké úsilí o dosažení cílů v oblasti udržitelnosti a společnou vizi vytvořit zelenější a hospodárnější motoristický sport. Jako průkopník zelené logistiky máme radost, že můžeme pokračovat v naší spolupráci s Formulí 1, abychom těchto cílů dosáhli společně,“ vysvětluje Arjan Sissing, globální ředitel marketingu značky ve společnosti DHL Group.

Formule 1 a DHL zažily během svého 20letého partnerství významnou transformaci, především díky rozšířenému kalendáři. V letošním roce se uskuteční 24 závodů a kalendář byl optimalizován tak, aby umožnil lepší průběh závodů v určitých regionech a zkrátil přepravní cesty mezi jednotlivými podniky. K nejzásadnější změně však došlo v roce 2019, kdy Formule 1 postavila do centra své pozornosti trvalou udržitelnost a oznámila svůj cíl nulové bilance emisí. Rozhodujícím faktorem pro snižování emisí oxidu uhličitého v logistice je v globálním měřítku vůdčí multimodální logistika DHL, která zahrnuje jak silniční, tak námořní a leteckou přepravu. Kromě loňského zavedení nákladních vozidel s pohonem na biopaliva nasadila společnost DHL jako lídr v zelené logistice jako první také hospodárná letadla Boeing 777. Tato letadla vedla k významnému snížení emisí CO2 o 17 procent v porovnání s běžnými letadly. DHL a Formule 1 průběžně urychlují realizaci plánů v oblasti udržitelnosti, aby dosáhly svých cílů. Pro nadcházející sezonu jsou plánovány další ekologické logistické iniciativy.

„Společnost DHL se jako náš nejdéle působící partner stala zásadní součástí realizace našeho závodního seriálu. Proto nás těší, že tato úspěšná spolupráce bude pokračovat ještě mnoho dalších let. Naše partnerství tento sport transformovalo v mnoha ohledech. DHL nás enormně podporuje v našem přechodu na udržitelnější sport a s ohledem na rok 2030 bude i nadále hrát velmi významnou roli. Vzhledem k pokračujícímu vývoji udržitelné logistiky se těším, až uvidím pozitivní dopady a inovace, které přijdou v dalším kroku,“ říká Jonny Haworth, ředitel pro obchodní partnerství ve Formuli 1.

Dne 29. února zahájila letošní závodní sezonu s napětím očekávaná Velká cena Bahrajnu. Závodní kalendář 2024 s Velkými cenami v 21 zemích na pěti kontinentech zahrnuje tři série tří závodních víkendů v řadě a pět sérií dvou závodních víkendů za sebou. Poprvé od koronavirové pandemie se Formule 1 vrací zpět do Číny. DHL zvládá enormní logistické výzvy za kulisami Formule 1 přepravou až 1400 tun cenného a choulostivého nákladu na každý závod, který zahrnuje mimo jiné závodní monoposty, pneumatiky, náhradní díly, palivo, přenosovou techniku a vybavení pro marketingové aktivity a zajišťování pohoštění.

Tým DHL pro motoristický sport tvoří 100 odborníků na logistiku, z nichž vždy přibližně polovina působí v místě konání závodu. Pro vybrané evropské závody v kalendáři Formule 1 použije tým nový DHL Motorhome jako řídicí centrálu. Udržitelný DHL Motorhome, vybavený solárními moduly a nabíjecími a recyklačními stanicemi, nalezne uplatnění již v této sezoně a bude přepravován nákladním vozidlem na biopaliva.

„Kromě rozšíření flotily nákladních vozidel s pohonem na biopaliva a dalších plánovaných iniciativ pro udržitelnost je zavedení nové centrály DHL Motorhome dobrým příkladem toho, že náš tým přisuzuje ekologickému cestování nejvyšší prioritu. Nepřetržitě hledáme možnosti, jak podpořit dosažení cíle klimaticky neutrální Formule 1, a máme radost, že můžeme spolupracovat s partnerem, který sdílí naše úsilí o udržitelnost a je otevřený vůči inovativním zeleným řešením,“ říká Paul Fowler, vedoucí globální logistiky v motoristickém sportu v DHL Global Forwarding.

Společnost DHL Group si v roce 2017 jako první logistický podnik na světě stanovila cíl snížit do roku 2050 veškeré emise související s logistikou na čistou nulu. Koncern v rámci své udržitelné strategie plánuje mimo jiné investovat do roku 2030 sedm miliard euro, aby dosáhl tohoto cíle. Společnost DHL hodlá ve stále větší míře využívat udržitelná paliva, urychlovat elektrifikaci svého vozového parku a stavět klimaticky neutrální budovy. DHL Group těmito opatřeními umocňuje své úsilí o omezování svého vlivu na životní prostředí a podporování udržitelných metod v odvětví logistiky. 

Zdroj: DHL

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.