DHL Supply Chain je Top Employer v České republice

24.01.2024 | Článek dne

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu DHL Group, získala již potřetí prestižní ocenění Top Employer v České republice. Zároveň byla vyhlášena jedním z nejlepších zaměstnavatelů pro celou Evropu.

„Našich zaměstnanců si nesmírně vážíme a snažíme se dělat maximum pro jejich spokojenost a bezpečí. Certifikát Top Employer potvrzuje naše vysoké standardy v oblasti lidských zdrojů, které uplatňujeme v celé naší organizaci. Zásadními hodnotami jsou pro nás diverzita, rovnost, inkluze a sounáležitost. Ceníme si všech zaměstnanců, kteří je uvádějí do života a zároveň se snaží neopomíjet je ani během svých každodenních pracovních povinností,“ říká Filip Budík, ředitel DHL Supply Chain v České republice.

V rámci programu Top Employers Institute procházejí organizace certifikací na základě vyhodnocení vstupních kritérií a výsledků průzkumu osvědčených postupů v oblasti lidských zdrojů. Zaměstnavatelé se posuzují na základě šesti okruhů, jež zahrnují 20 témat, mezi něž patří mimo jiné strategie zaměřená na lidi, pracovní prostředí, získávání talentů, vzdělávání, diverzita, rovnost a inkluze, osobní pohoda a další.

Zdroj: DHL

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.