Distribuční centrum GXO vyhodnoceno jako č. 1 v celosvětové síti IKEA

10.08.2023 | Článek dne

Logistické centrum o rozloze 20 000 m2 ve městě Quakertown v Pensylvánii nabízí e-Com fulfillment spolu s dalšími skladovými službami.

GXO Logistics, největší světový poskytovatel čisté smluvní logistiky dnes oznámil, že jeho zákaznické distribuční centrum v pensylvánském městě Quakertown, se umístilo na prvním místě přední světové společnosti IKEA v oblasti bytového zařízení mezi její celosvětovou sítí skladů. Hodnocení je založeno na provozní dokonalosti GXO a schopnosti dosahovat cílů IKEA prostřednictvím klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI), včetně produktivity, výstupní kvality a přesnosti inventur.

„Jsme hrdí, že jsme získali ocenění nejlepšího centra v rámci celosvětové sítě zákaznických distribučních center IKEA,“ řekl Eduardo Pelleissone, prezident pro Ameriku, Asii a Tichomoří. „Vždy se snažíme plnit a překračovat cíle našich zákazníků a náš tým v Quakertownu prokázal svou schopnost toho dosáhnout. Jsme obzvláště vděční za silnou spolupráci a vedení Pamely Andrewsové, manažerky provozu Fulfilment Operations, a Nicholase Colosima, provozního manažera externích poskytovatelů služeb, ze společnosti IKEA, protože i nadále pokračujeme ve společném rozvoji.“

Pelleissone dodal: „Loni v lednu jsme prodloužili spolupráci s IKEA v USA, která se započala v roce 2017. V Evropě spolupracujeme s touto společností již více než 20 let. Využíváme špičková řešení a odborné znalostí našich týmů, s cílem přispět ke globální strategii růstu společnosti IKEA. Těšíme se, že budeme i nadále pomáhat IKEA optimalizovat její logistické operace po celém světě.“

IKEA CFF Unit Operations identifikuje a seřadí své nejvýkonnější země a obchodní jednotky na základě dosažení konkrétních KPI. V centru o rozloze 20 tisíc m2 v Quakertownu, které získalo nejvyšší hodnocení v rámci žebříčku, GXO zaměstnává více než 260 spolupracovníků, kteří poskytují skladové služby. Ty zahrnují e-commerce fulfilment a také příjem, skladování, vychystávání, balení a odesílání. Tento sklad funguje pro IKEA již více než šest let, období pandemie, což způsobilo prudký nárůst online prodeje společnosti, protože spotřebitelé trávili více času doma a investovali do projektů na vylepšení domova.

Tolga Öncü, vedoucí IKEA Retail, Ingka Group, řekl: „V dubnu IKEA oznámila tříletou investici přes 2,2 miliardy dolarů do naší strategie růstu omnichannelu v rámci USA. Spojené státy jsou jedním z našich nejdůležitějších trhů a vidíme mnoho příležitostí, abychom zde rostli a přiblížili se našim zákazníkům cenově dostupnými produkty a službami. Ve spolupráci s GXO budeme pokračovat v budování efektivnější distribuce.“

Zdroj: GXO

České dráhy zahájily stavbu moderní opravárenské haly v Chebu

České dráhy dnes oficiálně zahájily stavbu nové opravárenské haly ve Středisku údržby v Chebu. Moderní středisko údržby se bude starat o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a RegioShark. Jedná se o další krok ve strategii opravárenství národního dopravce, která se zaměřuje na modernizaci servisního zázemí a zvýšení kvality servisu kolejových vozidel.

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.