DPD report kvality ovzduší v Praze za říjen

09.11.2023 | Článek dne

Společnost DPD, součást největší evropské balíkové sítě Geopost, bude nyní k prvnímu dni každého měsíce přinášet report kvality ovzduší v Praze za uplynulý měsíc (30 dní).

Index jemných prachových částic PM2.5 (v μg/m3), který bude v rámci kvality ovzduší vyhodnocován, je následně porovnán s doporučeními Světové zdravotnické organizace. DPD bude postupně analyzovat i meziměsíční vývoj průměrného pražského indexu. Ten najdou uživatelé vždy na úvodní stránce webu DPD.

Monitoring kvality ovzduší provádí DPD již přes 2 roky prostřednictvím speciálních monitorovacích zařízení na měření jemných prachových částic (PM2.5). Ta jsou umístěna na 90 DPD dodávkách, které se pohybují každý den pražskými ulicemi a zároveň na několika desítkách budov. Data jsou přenášena v reálném čase a každý obyvatel hlavního města si tak na speciální webové stránce může ověřit, jak je na tom právě jeho ulice, jestli je např. vhodné jít sportovat nebo na procházku s malými dětmi.

Index za měsíc říjen vykázal průměrnou hodnotu 12 (μg/m3), což znamená „vhodné“ ovzduší. Tato hodnota je sice pod doporučeným denním limitem Světové zdravotnické organizace (15 µg/m3), takže není kritická, ale například s venkovním sportováním by to obyvatelé Prahy neměli přehánět, nedoporučuje se totiž zrychleně dýchat.

Zdroj: Rubikon PR

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.