Dvojité ocenění pro Volkswagen Financial Services v soutěži Zlatá Koruna

24.06.2024 | Článek dne

Společnost Volkswagen Financial Services si z letošního 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna odnáší hned dvě ocenění. Vítězem kategorie nebankovních úvěrů se stal produkt Financování CHYTŘE. Porotci také ocenili projekt na podporu domova seniorů Sue Ryder, který v kategorii Cena za společenskou odpovědnost získal druhé místo.

Soutěž Zlatá Koruna každoročně oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Posuzuje je odborná porota, ve které jsou zastoupeny finanční společnosti, poradci, novináři, akademici a podnikatelé. Hodnocení probíhá na základě srovnání ekonomické, kvalitativní a bezpečnostní charakteristiky produktu.

„Jsme velmi rádi, že naše Financování CHYTŘE se v soutěži Zlatá Koruna opakovaně umisťuje na předních příčkách. Potvrzuje to jeho kvalitu, o které svědčí také rostoucí zájem klientů. Zhruba 40 % všech našich finančních produktů aktuálně tvoří Financování CHYTŘE,“ říká Vratislav Strašil, jednatel Volkswagen Financial Services.

Financování CHYTŘE je úvěr s poslední nerovnoměrnou splátkou, u nějž si klient nastaví splátky podle své potřeby. Tyto splátky jsou mnohem nižší než u běžného úvěru, a to právě díky možnosti poslední nerovnoměrné splátky. K jejím splacení může klient přistoupit několika způsoby. Buď ji zafinancuje ze svého, rozloží do dalších měsíčních splátek nebo vůz prodá a utrženou hotovost využije na její splacení.

Cenu za společenskou odpovědnost získal Volkswagen Financial Services za svou dlouholetou podporu domova pro seniory Sue Ryder. Letos v únoru VWFS spolu s importérem Porsche Česká republika daroval neziskové organizaci Sue Ryder speciálně upravený Volkswagen Caddy, který je určený pro přepravu seniorů nebo zdravotně postižených. Klientům domova tak usnadní třeba návštěvu lékaře.

„Ocenění je výsledkem vytrvalé práce našich kolegů. Patří ale také zaměstnancům domova Sue Ryder, kteří seniorům zajisťují důstojné stárnutí a plnohodnotný život. Řada organizací se totiž věnuje dětem, ale na seniory mnohdy trochu zapomínáme. Sue Ryder proto podporujeme dlouhodobě – například prostřednictvím akce Sue Ryder Charity Cup a také řadou dalších aktivit, včetně finanční sbírky,“ dodává Vratislav Strašil. Volkswagen Financial Services spolupracuje s organizací Sue Ryder pravidelně od roku 2015.

Zdroj: Volkswagen Financial Services

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.